Oszustwo na funkcjonariusza CBŚ. Seniorzy stracili po kilkadziesiąt tysięcy złotych

Sprawca dzwoniąc z zastrzeżonego numeru na telefony stacjonarne mieszkańców Mławy, podając się za funkcjonariusza CBŚ wyłudził pieniądze zgromadzone na koncie 87 – letniego mężczyzny i 64 – letniej kobiety.

 

– Oszust informował seniorów, że nieznani sprawcy włamują się na ich konta bankowe i dokonują wypłaty pieniędzy. Następnie celem zatrzymania sprawców i zabezpieczenia konta w banku, nakłonił ich do wypłaty pieniędzy z banku. Wypłacone pieniądze, seniorzy pozostawiali w wyznaczonych miejscach przez oszusta. Kilka godzin później, dzwoniąc do rodziny, orientowali się, że zostali okradzeni przez oszustów – informuje asp. Aneta Prusik z KPP w Mławie.

 

Nieświadomy zagrożenia seniorzy stracili po kilkadziesiąt tysięcy złotych. Tego samego dnia, na terenie powiatu mławskiego, policja odnotowała kilka prób podobnego oszustwa.

Policja apeluje do rodzin osób starszych o to, by przypominali seniorom o zagrożeniu, omawiali z nimi przypadki oszustw i metody działania przestępców, tak by uwrażliwić seniorów i uchronić ich przed oszustami oraz utratą oszczędności.

 

ren

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments