Oszust włamał się na konto w mediach społecznościowych kobiety i poprosił o pożyczkę. Pieniądze stracił brat

Policjanci ostrzegają przed wyłudzeniami z wykorzystaniem kodów systemu płatności mobilnych. Oszuści podszywają się pod znajomych na portalu społecznościowym i proszą o pilną pożyczkę. W taki sposób pieniądze straciła kolejna osoba.

 

W miniony piątek na policję zgłosiła się 28 – latka, która poinformowała, że ktoś włamał się na jej konto na portalu społecznościowym.

– Następnie wysłał za pomocą komunikatora do jej ośmiu znajomych wiadomość z prośbą o pożyczenie pieniędzy. Ofiarą oszustwa padł brat 28-latki. Przekonany, że koresponduje ze swoją siostrą, przesłał kod systemu płatności mobilnej, a następnie zaakceptował transakcję w aplikacji mobilnej swojego banku. Dzięki temu oszust wypłacił 1000 zł w bankomacie w Rzeszowie – informuje asp. Magda Zarembska z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

 

Policja przestrzega: jeśli otrzymujemy prośbę o pożyczkę, nie działajmy pochopnie. Sprawdźmy najpierw czy osoba, która do nas napisała lub której prośba dotyczy rzeczywiście potrzebuje naszej pomocy. Pamiętajmy o tym, aby nigdy nie przekazywać pieniędzy obcym osobom, nie przesyłać ich na podane przez obce osoby numery kont, nie podawać nikomu danych do logowania na nasze konta bankowe, nie przekazywać obcym osobom kodów do płatności mobilnych. Sprawdzajmy dane transakcji przed jej zatwierdzeniem w aplikacji bankowości mobilnej – przestępca nie skorzysta z kodu, dopóki nie potwierdzimy transakcji na naszym telefonie.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arkadiusz
Arkadiusz
9 miesięcy temu

Mógł zadzwonić do siostry i się upewnić