Oszust włamał się na konto 41-latki. Wiadomość z prośbą o pożyczkę wysłał do siedzącej obok niej koleżanki

Policjanci kolejny raz ostrzegają przed wyłudzeniami z wykorzystaniem systemu płatności mobilnych. Przestępcy włamują się na konta użytkowników portalu społecznościowego, podszywają pod znajomych i proszą o pilną pożyczkę. W minionym tygodniu o takiej próbie oszustwa poinformowała 41 – latka. Dzięki szybkiej reakcji zgłaszającej sprawca nie osiągnął zmierzonego celu.

 

W minionym tygodniu 41 – letnia kobieta poinformowała policję, że ktoś wkradł się na jej konto na portalu społecznościowym.

– Następnie wysłał za pomocą komunikatora do jej znajomych informację z prośbą o pożyczenie pieniędzy. Kobieta szybko zorientowała się, że doszło do próby oszustwa, bo wiadomość z prośbą o pożyczkę otrzymała koleżanka, która siedziała obok – informuje mł. asp. Magda Zarembska z Komendy Powiatowej Policji  w Ciechanowie.

Kobieta szybko zamieściła ogłoszenie z informacją o włamaniu na konto na portalu społecznościowym i próbie wyłudzenia pieniędzy.

 

Dzięki szybkiej reakcji 41 – latki oszust nie osiągnął zmierzonego celu.

Policjanci apelują – zanim przekażemy komukolwiek kod systemu płatności mobilnej, upewnijmy się, że za prośbą o pomoc finansową nie kryje się próba oszustwa! Przestępcy tłumaczą, że potrzebują pilnej pożyczki, bo zgubili portfel albo brakuje im środków na opłacenie zakupów czy ważnej przesyłki. Zwykle zapewniają, że pieniądze oddadzą jeszcze tego samego dnia.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments