Oszukany na ekogroszek. Chciał kupić taniej, stracił pieniądze

Sezon grzewczy oraz problemy z zakupem węgla i wysoka cena tego towaru, to niestety okazja dla oszustów. Przestępcy stosują różne metody – zamieszczają w Internecie oferty w atrakcyjnej cenie, podszywają się pod inne firmy. Wczoraj ofiarą oszustów padł mężczyzna z naszego regionu.

 

Do komendy policji zgłosił się 62-letni mieszkaniec powiatu mławskiego, który został oszukany przy zakupie ekogroszku.

– Ofertę sprzedaży detalicznej znalazł w Internecie. Firma oferowała atrakcyjną cenę i dystrybucję na terenie kraju. Z uwagi na dobrą cenę i dostępność towaru, mężczyzna zamówił kilka ton opału. Usłyszał od sprzedającego, że musi wpłacić przelewem zaliczkę oraz 650 zł opłaty za transport, co niezwłocznie uczynił. Po upływie czasu realizacji dostawy, oszukany mężczyzna starał się odszukać ogłoszenie i firmę. Niestety bezskutecznie. Zdecydował się powiadomić policję – informuje Anna Pawłowska z KPP Mława.

 

Przestępcy, wykorzystujący zainteresowanie zakupem węgla przez Internet najczęściej publikują w sieci kuszące ogłoszenia.

– Surowiec jest zazwyczaj w bardzo atrakcyjnej cenie, a sprzedający obiecuje dostarczyć go w krótkim czasie i na korzystnych warunkach. Za oferowany węgiel trzeba jednak zapłacić zaliczkę. Po wpłacie pieniędzy kontakt ze sprzedającym się urywa, a zamówiony towar nigdy nie dociera do odbiorcy – wyjaśnia rzeczniczka.

Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność przy dokonywaniu zakupów w Internecie.

– Podstawą jest ograniczone zaufanie podczas zamawiania opału. Super oferta i zaniżona cena to sygnały, które mogą świadczyć o tym, że mamy do czynienia z oszustwem. Zachowajmy dużą ostrożność oraz zasadę ograniczonego zaufania wobec nieznanych sprzedawców. Sprawdzajmy wiarygodność sprzedawcy i firmy, którą reprezentuje. Pamiętajmy, że towar cieszący się dużym popytem, to okazja do działania oszustów. Warto zatem zachować ostrożność – dodaje.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments