Oszukana na pracownika banku. Kobieta straciła swoje oszczędności

Kilka dni temu informowaliśmy o próbie oszustwa na pracownika banku. Przasnyszanka w ostatnim momencie zorientowała się, że coś jest nie tak i zablokowała swoje konto. Niestety w sidła oszustów wpadła inna kobieta z naszego regionu.

 

Policjanci ostrzegają przed oszustami podającymi się za pracowników banku. Drogą telefoniczną oszust podający się za konsultanta banku uzyskuje dostęp do konta swojej ofiary i zgromadzonych na nim pieniędzy. „Odbierasz telefon. Osoba po drugiej stronie przedstawia się jako pracownik twojego banku. Z czym dzwoni? Powodów może być wiele. Najczęściej oszuści wykorzystują skrajne emocje potencjalnej ofiary. Przedstawiają straszną wizję, jak to ktoś próbuje włamać się na nasze konto bankowe lub zaciągnąć na nas pożyczkę, a oni dzwonią po to, by ochronić nasze pieniądze.

 

Fałszywi pracownicy banku poproszą o podanie wielu danych, które pozwolą na zalogowanie się na rachunek, dokonanie płatności kartą lub przekazanie kodu Blik. Oszuści też bardzo często namawiają do zainstalowania aplikacji, która umożliwi zdalne wykonywanie działań na smartfonie czy komputerze rozmówcy. Prosząc nas o współpracę informują, że przelewają pieniądze na nowo utworzone konto bankowe, do którego nikt nie zna haseł i tam nasze pieniądze będą bezpieczne” – podają policjanci.

Metodą „na pracownika banku” oszukana została mieszkanka powiatu ciechanowskiego. Straciła swoje oszczędności – ponad 5 tysięcy złotych.

To już kolejne tego typu zgłoszenie o oszustwie metodą na pracownika banku w naszym regionie.

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments