Oszukali seniorów na łączną kwotę 65 tys. zł. Na gorącym uczynku wpadła 27-latka

Zatrzymano kobietę, która brała udział w wyłudzaniu pieniędzy metodą „na policjanta”. 27-letnia mieszkanka Legionowa miała przy sobie kilkanaście tysięcy złotych pochodzących z oszustwa na 80 – latku.

 

W czwartek po południu 24 listopada 2022 r. kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie pracujący nad sprawą oszustw, zatrzymali na gorącym uczynku 27 – letnią mieszkankę Legionowa. Kobieta miała przy sobie kilkanaście tysięcy złotych. Poszkodowani mieszkańcy myśląc, że biorą udział w policyjnej akcji, przekazali oszustom łącznie 65 tys. zł. 27 – latka została tymczasowo aresztowana na 3 miesiące.

– Do pierwszego zdarzenia doszło w październiku. Wtedy do 78 – letniego mieszkańca Ciechanowa zadzwonił mężczyzna podający się za prokuratora. Wyłudził dane do logowania, a następnie namówił żeby mieszkaniec Ciechanowa wyrzucił kartę bankomatową przez okno. Przestępcy wypłacili z konta seniora blisko 50 tys. złotych – informuje Jolanta Bym.

 

W czwartek, 24 listopada na telefon stacjonarny 80 – latka zadzwonił mężczyzna, podający się za policjanta i poinformował, że chce zorganizować prowokację, żeby zatrzymać złodzieja.

– Chwilę wcześniej do 80 – latka dzwonił mężczyzna podający się za Kowalskiego z Poczty Polskiej informując o przesyłkach, które do niego dotrą próbując uzyskać jego adres. Senior rozmawiając z fałszywym policjantem był przekonany, że rozmawia z prawdziwym policjantem, utwierdził się w tym dzwoniąc na numer 112. Niestety mężczyzna nie rozłączył poprzedniego połączenia i wcale nie dodzwonił się do operatora nr 112 – opisuje zdarzenie rzecznik KPP Ciechanów.

– 80 – latek przekonany, że rozmawia z funkcjonariuszem policji i bierze udział w prowokacji postępował tak jak kazał mu mężczyzna. Wszystkie pieniądze, które miał w domu włożył do koperty i zostawił ją we wskazanym miejscu. Był przekonany, że całą akcję będą obserwować policjanci, a gdy złodziej przyjdzie po pieniądze policjanci zatrzymają go na gorącym uczynku. Gdy 80 – latek wykonał wszystkie polecenia fałszywego policjanta wrócił do domu. Tam spotkał się z synem, który uświadomił ojca, że właśnie został oszukany – dodaje.

 

W sobotę, 26 listopada 2022 r. biorąca udział w oszustwach 27 – latka została doprowadzona do sądu z wnioskiem Policji i Prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec kobiety tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za udział w przestępstwie oszustwa grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments