Oświatowy Inkubator Przedsiębiorczości w Zdziwóju Starym i Nowym – ruszył przetarg

Starostwo rozpoczęło cykl przetargów na budowę Oświatowego Inkubatora Przedsiębiorczości w Zdziwóju Starym i Nowym. W ramach tej inwestycji nieruchomość po byłej szkole podstawowej wraz z infrastrukturą zewnętrzną, której właścicielem jest starostwo zostanie poddana gruntownej rewitalizacji i zmianie przeznaczenia. Skorzystają mieszkańcy, przedsiębiorcy oraz młodzież.  Koszt inwestycji ok. 13 mln zł. Starostwo pozyskało na ten cel środki unijne w wys. 95% kosztów inwestycji.

Inkubator będzie miał podobne funkcje do Centrum Aktywizacji Biznesu, które starostwo zbuduje w Przasnyszu. W Inkubatorze będą kształcone kadry dla Strefy Gospodarczej w Chorzelach, podobnie jak w przasnyskim Centrum, będą przygotowywane kadry dla Strefy Gospodarczej w Sierakowie.

Inkubator będzie wspierał pod każdym względem pracę przedsiębiorców, którzy w Chorzelach i północnej części Powiatu już funkcjonują, ale również wzmocni potencjał niezbędny dla obsługi nowych inwestorów. Inkubator  będzie również miejscem otwartym na młodzież, szkolenia, pozyskiwanie wiedzy i pomoc w sprawach związanych z prowadzeniem firm, rozwiązywaniem pojawiających się problemów, doradztwem, czy pozyskiwaniem środków zewnętrznych na rozwój firm prywatnych.

Przetargi potrwają co najmniej 3 miesiące. Chcemy jak najszybciej wyłonić inwestora zastępczego i wykonawcę, aby jak najlepiej wykorzystać letnie miesiące 2018 roku do jak największego zaawansowania robót.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora

Wydziału Rozwoju Gospodarczego,
Rynku Pracy, Promocji,
Rolnictwa i Ochrony Środowiska

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments