Ostrołęka. Mężczyzna chciał sobie podciąć gardło. Uratowali go policjanci.

Policjanci z Ostrołęki po krótkich poszukiwaniach odnaleźli zaginionego 50-latka. Gdy poszukiwania zakończyły się sukcesem, rozpoczęła się prawdziwa walka o życie mężczyzny, ponieważ chciał podciąć sobie gardło. Dzielnicowi podjęli z desperatem negocjacje, które zakończyły się sukcesem. Mężczyzna został zabrany do szpitala.

 

– W sobotę 25 sierpnia o godzinie 1:30 do stanowiska kierowania Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce wpłynęło zgłoszenie dotyczące mężczyzny, którego życie było zagrożone. Członek rodzimy poinformował, że mężczyzna uciekł do lasu, informując, że chce odebrać sobie życie — informuje podkom. Tomasz Żerański z ostrołęckiej policji.

Kilka policyjnych patroli natychmiast rozpoczęło poszukiwania. Sprawdzono lasy oraz miejsca, gdzie zaginiony mógł przebywać. Liczyła się każda minuta. Po krótkich poszukiwaniach dwaj dzielnicowi – asp. szt. Tomasz Buturla i mł. asp. Paweł Pierzchała odnaleźli mężczyznę. Stał pod wiatą nieoświetlonego przystanku autobusowego.

– Kiedy funkcjonariusze myśleli, że z chwilą jego odnalezienia zakończyli poszukiwania, wtedy dopiero rozegrała się walka o życie 50-latka. Po dokładnym oświetleniu latarką i światłami radiowozu dzielnicowi zauważyli, że mężczyzna trzyma przy tętnicy szyjnej „tulipana”. Desperat ostrzegł mundurowych, by się nie zbliżali, ponieważ podetnie sobie gardło – relacjonuje podkom. Tomasz Żerański.

Dzielnicowi podjęli z mężczyzną negocjacje. Ten na początku nie reagował na prośby odłożenia rozbitej butelki. Po kilku minutach policjanci wzbudzili jednak zaufanie u desperata, który podjął z nimi rozmowę i odłożył butelkę. Na miejsce docierają kolejne patrole policji, ale mężczyzna ponownie chwyta za rozbitą butelkę, twierdząc, że będzie rozmawiał tylko z dzielnicowymi. Rozmowy z niestabilnym psychicznie człowiekiem trwały kilkadziesiąt minut, ale policjantom udało się go ponownie uchronić przed zrobieniem sobie krzywdy.

Policjanci namówili mężczyznę do odrzucenia butelki. 50-latek z niewielkim rozcięciem szyi został zabrany do szpitala.

To już kolejny raz kiedy profesjonalizm policjantów pozwolił na uratowanie tego co najcenniejsze, czyli ludzkiego życia.

 

M. Jabłońska


 

Źródło KMP Ostrołęka
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments