Ostatnia w tym roku przysięga w 2. Ośrodku Radioelektronicznym w Przasnyszu

23 października elewi odbywający służbę przygotowawczą w 2. Ośrodku Radioelektronicznym w Przasnyszu wypowiedzieli słowa roty przysięgi wojskowej.

 

Było to czwarte i ostatnie w tym roku zaprzysiężenie. Wśród ochotników zdecydowaną większość stanowili absolwenci klas mundurowych.

– Dzisiejsza uroczystość jest dla nas wszystkich wyjątkowa z wielu powodów. Za chwilę po raz ostatni w bieżącym roku przyjmiemy do naszej żołnierskiej rodziny nowych ochotników. Jestem niezwykle dumny, że tylko w tym roku udało nam się wyszkolić blisko stu dwudziestu żołnierzy służby przygotowawczej. Odbycie szkolenia wojskowego i uzyskanie statusu żołnierza rezerwy daje Wam możliwość ubiegania się do zawodowej służby wojskowej do czego już dziś serdecznie zachęcam. Wojsko Polskie ma dla dzisiejszej młodzieży wiele do zaoferowania. Pozwala na rozwijanie świadomości obronnej, umożliwia realizację własnych pasji, rozwijanie zainteresowań oraz zdobycie dodatkowych kwalifikacji i wy wstępując w szeregi armii z tego w pełni skorzystaliście. Równie ważnym jest także budowanie potencjału rezerw osobowych Sił Zbrojnych do czego pośrednio się przyczyniacie – powiedział płk dypl. Bogusław Postek.

 

Przysięgę na sztandar 2. Ośrodka Radioelektronicznego złożyli wyróżniający się żołnierze:

– szer. elew Mateusz Dominiak

– szer. elew Dominik Żywica

– szer. elew Łukasz Nowicki

– szer. elew Adrian Łępicki

 

Ponadto za uzyskiwanie wysokich wyników w szkoleniu oraz nienaganną dyscyplinę Dowódca Ośrodka wyróżnił czterech żołnierzy listami gratulacyjnymi. Okolicznościowego błogosławieństwa udzielił ks. ppłk dr Sławomir Gadowski. Uroczystość uświetnił występ Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego na czele z dowódcą – por. Andrzejem Zarębą oraz tamburmajorem sierż. Marcinem Adamskim. Całe wydarzenie zakończyła defilada pododdziałów.

 

 

ren

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments