Ostatnia w tym roku przysięga terytorialsów za nami [FOTO]

20 listopada w Ciechanowie odbyła się ostatnia w 2021 roku przysięga wojskowa żołnierzy obrony terytorialnej. Podczas uroczystości po raz pierwszy słowa roty przysięgi zostały wypowiedziane na sztandar 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

 

Szeregi mazowieckich terytorialsów powiększyły się o 71 żołnierzy, którzy złożyli przysięgę wojskową oraz 30 rezerwistów, którzy ukończyli 8 dniowe szkolenie wyrównawcze.

Żołnierze, którzy złożyli w sobotę przysięgę, już za miesiąc rozpoczną szkolenia rotacyjne w pododdziałach, do których zostali przypisani ze względu na swoje miejsce zamieszkania.

Podczas  uroczystości, 4 żołnierzy zostało wyróżnionych listem gratulacyjnym za osiągnięcie najwyższych wyników podczas szkolenia podstawowego. W imieniu dowódcy listy gratulacyjne wręczył zastępca ppłk Artur Inczewski. Wszyscy wyróżnieni to mieszkańcy Warszawy, wśród nich zaledwie 18 – letni szer. Wiktor Marciniak, który postanowił połączyć naukę z służbą ojczyźnie.

 

W 5. Mazowieckiej Brygad Obrony Terytorialnej do końca roku odbędzie się jeszcze 1 powołanie do terytorialnej służby wojskowej. Zaplanowane jest ono na 10 grudnia i potrwa 2 dni. Kontynuacja szkolenia odbędzie się w czasie ferii zimowych w 2022 roku (30.01 – 12.02).

 

Sprawdź również
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
activ
activ
1 rok temu

Jeszcze raz Wirtualna Polska i inne ” WOT zajmie się mediami. Powstała nowa grupa zadaniowaDowódca Wojsk Obrony Terytorialnej powołał grupę zadaniową „Honor”, która ma jeden cel. Jej głównym zadaniem będzie szybkie reagowanie na „nieodpowiedzialne wypowiedzi osób publicznych czy internautów…- W związku z narastającą ilością treści pojawiających się w domenie informacyjnej o charakterze znieważającym, zniesławiającym i godzącym w dobre imię żołnierzy WOT oraz formacji samej w sobie, powołano grupę zadaniową, reagującą na nieodpowiedzialne wypowiedzi osób publicznych czy internautów- powiedział. W komunikacie podkreślono również, że treści szkalujące żołnierzy „będą poddane natychmiastowej kwalifikacji czynu”, a następnie przekazywane z odpowiednim wnioskiem do sądu. Do grupy „Honor” dołączyło już kilkadziesiąt żołnierzy z wykształceniem prawniczym i byłych… Czytaj więcej »

Beti
Beti
1 rok temu

Niech Państwo przestanie płacić za szkolenie i wtedy wyjdzie ilu chętnych patriotów się znajdzie do tej wysoce dyskusyjnej formacji … ” Śmierć wrogom ojczyzny” 😅 i takie tam …

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Beti

Dyskusyjnej? Przecież to jakieś nieporozumienie. Putin turla się ze śmiechu jak to widzi.

Krzysiek
Krzysiek
1 rok temu

Dlaczego nie ma równouprawnienia kobiet i męszczyzn, jak kto nie wie o co chodzi to o fryzjera. Po za tym regulamin nie przewiduje że trzeba obcinać na łyso. W moich czasach za taką fryzurę można było wylądować na dołku. Taka fryzura jest w pewnym stopniu w moim odczuciu upodleniem, chyba że ktoś tak chce.

Syn Zenka
Syn Zenka
1 rok temu
Reply to  Krzysiek

Ty sam jesteś MĘSZCZYZNA!. Analfabeto.