OSP Wężewo. Pomagają od 100-lat, teraz sami proszą o wsparcie

Jednostka OSP w Wężewie w tym roku obchodzi swoje 100-lecie. Z tej okazji chce zorganizować uroczystość, by uhonorować naszych przodków, założycieli jednostki oraz obecnych druhów działających w ich szeregach na co dzień.

 

– Jeśli sam jesteś druhem lub sympatykiem, prosimy zapoznaj się z naszą działalnością i wesprzyj nas w tym ważnym wydarzeniu – zwracają się z prośbą strażacy.

Uroczystość z okazji 100-lecia OSP w Wężewie zaplanowano na 4 września na placu przed strażnicą OSP w Wężewie. Rozpocznie ją przemarsz strażaków i msza polowa. Nie zabraknie także medali uznania dla druhów.

Ochotnicza Straż Pożarna w Wężewie to jednostka z ogromną historią i tradycją. Powstała w 1921 roku i od 100 lat działa na rzecz wioski, gminy i powiatu.

– Naszym najważniejszym zadaniem jest oczywiście działalność ratowniczo-gaśnicza. Nasi Druhowie i Druhny są jednak ogromnymi społecznikami, dlatego nasze serce bije także dla działań lokalnych, z których jesteśmy najbardziej znani – informują strażacy na stronie zbiórki.

– Własnym nakładem i pracą stworzyliśmy wiejską świetlicę, która jest miejscem spotkań, rozrywki i edukacji. Dzięki wyposażeniu otrzymanemu od osób nas wspierających każdy mieszkaniec Wężewa, młodszy i starszy może znaleźć coś dla siebie. Naszym największym do tej pory osiągnięciem była współorganizacja spływu z okazji 100-lecia Niepodległej Polski. Sztafetą, przez 18 dni przepłynęliśmy 1000 km przez całą Polskę, by uczcić ten ważny dzień. Wydarzeniem, z którego jesteśmy bardzo dumni jest Kolędowanie w Wężewie, które dzięki swej popularności stało się cykliczną imprezą świąteczną znaną w całym powiecie. Wynikło z potrzeby chęci wspólnego radowania się okresem Bożego Narodzenia oraz promocji artystów i grup działających na naszych terenach – czytamy.

Obecnie jednostka liczy 22 druhów i 7 druhen.

Osoby, które chciałyby wesprzeć strażaków w uczczeniu tej doniosłej rocznicy, mogą to zrobić za pośrednictwem strony: https://zrzutka.pl/etebwg.

Strażacy z OSP w Wężewie zachęcają także do kontaktu osoby, które o ich jednostce chciałyby dowiedzieć się więcej.

 

ren

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments