OSP Węgra na I miejscu w konkursie „LEADER – lider zmian 25 lat Samorządu Województwa Mazowieckiego”

W poniedziałek, 2 października w Otrębusach odbyła się Mazowiecka Gala Aktywizacji Obszarów Wiejskich zorganizowana przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

 

Udział w Mazowieckiej Gali Aktywizacji Obszarów Wiejskich wzięła Lokalna Grupa Działania „Północne Mazowsze”, która wspierała projekty organizacji działających na ich terenie. Wraz z nimi pojawili się przedstawiciele jednostki OSP KSRG w Węgrze, Sołectwa Zberoż oraz Wojciech Marek Brzeziński, Wójt Gminy Czernice Borowe.

Podczas uroczystości w ramach konkursu „LEADER – lider zmian 25 lat Samorządu Województwa Mazowieckiego” nagrodzono Ochotniczą Straż Pożarną w Węgrze za zrealizowany projekt pn. „Bezpieczny start – wzmocnienie kapitału społecznego młodzieży zamieszkującej obszar LGD „Północne Mazowsze”.

Strażacy zajęli I miejsce w konkursie i otrzymali nagrodę w wysokości 3 tys. złotych. Wręczenia dokonał Marszałek Adam Struzik, Wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska oraz Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Leszek Przybytniak.

To jednak nie wszystko. Podczas gali nagrodzono sołectwa za zrealizowane projekty w ramach MIAS. Wśród laureatów znalazło się Sołectwo Zberoż z gminy Czernice Borowe.

Na zakończenie spotkania jego uczestnicy mieli okazje zobaczyć występ Zespołu Mazowsze.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments