OSP Leszno na 5. miejscu w zawodach sportowo-pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych w Mławie

Jednostka OSP z Leszna wzięła udział w niedzielnych zawodach sportowo – pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych w Mławie. Strażacy zajęli 5. miejsce.

 

W niedzielę, 18 września na stadionie w Mławie odbyły się zawody sportowo – pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych o Puchar Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. Wystartowało w nich 10 drużyn, w tym jednostka OSP Leszno z powiatu przasnyskiego.

Pierwszą częścią rywalizacji, w której udział wzięli strażacy była „sztafeta pożarnicza 7 x 50”.

– Ten etap zawodów niezmiennie cieszy się największą popularnością wśród publiczności. Zawodnicy posiadający określone funkcje muszą w jak najkrótszym czasie zbudować stanowisko wodne, linię główną i dwie linie gaśnicze. Następnie linia zostaje nawodniona, a zawodnicy umiejętnie operując prądami wody muszą strącić z podestów pachołki oraz obrócić metalową tarczę na statywie – informuje KP PSP w Mławie.

 

Po przeliczeniu wszystkich punktów okazało się, że jednostka OSP z Leszna zajęła 5. miejsce.

– Drużyna z Leszna uwzględniając, że miała tylko 3 dni na przygotowanie zajęła aż 5 miejsce. Dziękuję druhom za zaangażowanie, dyscyplinę i godne reprezentowanie naszej jednostki. Jak podkreślił Mazowiecki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Jarosław Nowosielski wygranymi w tych zawodach byli wszyscy uczestnicy, ponieważ jest to nie tylko rywalizacja między poszczególnymi drużynami, ale doskonalenie umiejętności strażaków i dziania pod presją czasu i stresu – mówi Dariusz Jankowski, prezes jednostki OSP Leszno.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments