OSP Krasne i OSP KSRG Mchowo z promesami na zakup samochodów strażackich

W miniony piątek w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku strażakom z jednostki OSP Krasne i OSP KSRG Mchowo wręczono promesy na zakup samochodów strażackich.

 

W piątek, 24 marca w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku odbyło się uroczyste przekazanie promes na zakup samochodów pożarniczych dla 16 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w ramach realizacji „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych – Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych”. Wśród beneficjentów znalazła się jednostka OSP Krasne, która otrzymała 400 tys. złotych dofinansowania oraz OSP KSRG Mchowo z dofinansowaniem w kwocie 950 tys. złotych.

W uroczystości udział wziął Maciej Wąsik, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, nadbryg. Arkadiusz Przybyła, zastępca komendanta Głównego PSP, st. bryg. Jarosław Piotrowski, Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP, a także starostowie, burmistrzowie oraz wójtowie.

 

Spotkanie rozpoczęło się od złożenia meldunku i wprowadzeniu pocztu sztandarowego. Odegrano i odśpiewano hymn państwowy.

– W Polsce mamy największą ochotniczą formację na świecie i są to Ochotnicze Straże Pożarne. Na mapie bezpieczeństwa Polski to niezwykle ważny punkt. To wy jesteście często pierwsi na miejscu zdarzenia, ratujecie życie i zdrowie ludzi.  Bardzo wam dziękuję za wielkie zaangażowanie. Jako wiceminister spraw wewnętrznych i administracji czuję ogromny obowiązek finansowania waszej działalności. Trzeba o ten wielki ruch społeczny dbać – mówił podczas uroczystości Maciej Wąsik.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Korsarz
Korsarz
1 rok temu

A w PSP na horyzoncie nowy wóz od Szczęśniaka .Renault D16 4×4