OSP Karwacz ekwiwalent pieniężny za akcje przeznaczyła na doposażenie jednostki

Strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Karwaczu środki finansowe z ekwiwalentu przeznaczyli na zakup wyposażenia i umundurowania.

 

Każda gmina ma ustalony ekwiwalent pieniężny, jaki jest przyznawany strażakom Ochotniczych Straży Pożarnych za każdą godzinę udziału w akcjach ratowniczo – gaśniczych, czy też szkoleniach. Druhowie z jednostki OSP Karwacz pieniądze, które otrzymują z tego tytułu zbierają do jednej puli, aby następnie przeznaczyć je na doposażenie jednostki.

Tak też było i w tym roku. Z własnych środków finansowych postanowili zakupić 3 pary butów FHR, 3 pary długich rękawic oraz 6 par rękawic do działań ratowniczo – technicznych, a także 2 komplety ubrań bojowych Nomex oraz 4 mundury galowe. Koszt zakupów wyniósł około 9 tys. złotych.

 

Jak poinformował nas Robert Kacprzak, prezes karwackiej jednostki OSP zakupione przez strażaków umundurowanie i wyposażenie posłużyło podczas ostatniej akcji pożarniczej w miejscowości Wielodróż. Według nich bycie druhem OSP to służba społeczeństwu, a nie liczenie pieniędzy.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Lukas
Lukas
1 miesiąc temu

Większość straży z naszego powiatu tak robi..

jana
jana
1 miesiąc temu

Państwa radnych gminy nie stać na taki gest , aby przeznaczyć diety na zbożny cel , np. dołożyć strażakom do zakupu sprzętu.