OSP Bogate stara się o włączenie do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego

Przedstawiciele OSP Bogate podpisali porozumienie z wójtem gminy Przasnysz i KP PSP w sprawie rozpoczęcia procedury włączenia ich jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

 

Zarząd jednostki OSP Bogate zwrócił się z prośbą o rozpoczęcie procedury włączenia jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

W ich szeregach jest 52 druhów, z których 30 jest wyszkolonych, 5 to funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, a jeden z nich ma tytuł ratownika medycznego i pracuje w przasnyskim szpitalu.

– Położenie jednostki OSP Bogate ma charakter strategiczny z uwagi na zabezpieczenie operacyjne gminy i powiatu. Usytuowane jest w południowej części powiatu przasnyskiego przy drodze krajowej nr 57. Natężenie ruchu drogowego jest tu duże i często dochodzi do wypadków komunikacyjnych, a także pożarów. Włączenie OSP Bogate do KSRG w znacznym stopniu umożliwi rozwój jednostki. Sprzęt strażacki, a także potencjał ratowniczy będzie lepiej wykorzystywany – tak swoją prośbę motywują strażacy z OSP Bogate.

 

W środę, 6 lipca doszło do podpisania porozumienia pomiędzy wójtem gminy Przasnysz Grażyną Wróblewską, Waldemarem Białczakiem, komendantem powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu oraz przedstawicielami OSP Bogate w sprawie włączenia jednostki OSP Bogate do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Jednostkę reprezentowali Andrzej Sekuna i Tomasz Kopka.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Rec
Rec
1 rok temu

A czy posiadają drugi wóz bojowy? Taki jest wymóg bycia w KSRG

Rec
Rec
1 rok temu

Do wypadkow ? Nie ma na stanie srt . W Mchowie sprinter stacjonuje srt jakoś mało uzywany

Alina
Alina
1 rok temu

Niedługo to i lekarze nie będą potrzebni bo strażacy ochotnicy wszystko ogarną