OSP Bogate i Węgra otrzymały decyzje o włączeniu do KSRG

W poniedziałek, 6 lutego w Komendzie Powiatowej PSP w Ciechanowie odbył się uroczysty apel jednostek organizacyjnych PSP z terenu województwa mazowieckiego. W czasie jego trwania dwie jednostki OSP z powiatu przasnyskiego otrzymały decyzje o włączeniu do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

 

W uroczystości uczestniczył m.in. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Maciej Wąsik, Komendant Główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak i Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Jarosław Piotrowski.

Podczas apelu wręczone zostały Decyzje Komendanta Głównego PSP o włączeniu 3 jednostek OSP do KSRG. Dwie z nich to jednostki z powiatu przasnyskiego: OSP Bogate i OSP Węgra.

Celem Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego jest ujednolicenie działań o charakterze ratowniczym, które są podejmowane w sytuacjach zagrożenia życia, zdrowia oraz mienia przez straże pożarne. System ten stanowi integralną część systemu bezpieczeństwa państwa.

 

– Położenie jednostki OSP Bogate ma charakter strategiczny z uwagi na zabezpieczenie operacyjne gminy i powiatu. Usytuowane jest w południowej części powiatu przasnyskiego przy drodze krajowej nr 57. Natężenie ruchu drogowego jest tu duże i często dochodzi do wypadków komunikacyjnych, a także pożarów. Włączenie OSP Bogate do KSRG w znacznym stopniu umożliwi rozwój jednostki. Sprzęt strażacki, a także potencjał ratowniczy będzie lepiej wykorzystywany – tak swoją prośbę włączenia do systemu motywowali strażacy z OSP Bogate.

 

 

ren

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments