Osówiec Szlachecki. Volkswagen zderzył się z sarną

Do zdarzenia doszło 27 maja w Osówcu Szlacheckim (gmina Przasnysz). Sarna wbiegła wprost pod samochód.

 

W piątek, 27 maja w Osówcu Szlacheckim (gmina Przasnysz) doszło do zdarzenia drogowego z udziałem sarny. Jak informuje kom. Paweł Rykowski, około godziny 21.30 mieszkaniec Przasnysza kierując samochodem osobowym marki Volkswagen Passat uderzył w sarnę, która nagle wbiegła na jezdnię wprost pod jego samochód. 56-letni kierowca nie ucierpiał w zdarzeniu. Zwierzę nie przeżyło.

Co zrobić gdy zauważymy zwierzę na drodze?

Czasami światła naszego samochodu mogą przykuć uwagę zwierzęcia i unieruchomić je prosto przed naszym pojazdem. Zmniejszenie prędkości i uważne ominięcie zwierzęcia jest najlepszym rozwiązaniem.

– Pamiętajmy również, aby w awaryjnych sytuacjach zawsze stawiać swoje bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Nie wychodźmy zatem z pojazdu i nie płoszmy zwierzęcia, bo możemy w ten sposób wzbudzić w nim agresję. Podróżując drogami leśnymi, warto stosować zasadę ograniczonego zaufania. Pamiętajmy także, że jeśli na poboczu lub na jezdni widzimy np. sarnę, należy spodziewać się, że w pobliżu jest ich więcej – informuje policja.

– Jeśli podróżując uderzymy w zwierzę, powinniśmy zabezpieczyć miejsce takiego zdarzenia. Należy w odpowiedni sposób ustawić trójkąt ostrzegawczy oraz włączyć światła awaryjne, zwracając tym samym uwagę innych kierowców. Wówczas poinformujmy służby. Nie powinniśmy rannego albo martwego zwierzęcia zabierać. Może być ono chore – czytamy.

 

ren

Sprawdź również
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
serafin
serafin
28 dni temu

Kiedyś były zderzenia z zającami teraz są z sarnami i niedługo będą z łosiami–a mówią że człowiek to istota myśląca która powinna reagować jeśli czegoś jest za dużo sarny dziki łosie bobry lub bardzo mało bażanty kuropatwy oraz coraz mniej zająców.Ale cóż obecnie mamy świat postawiony na głowie.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
28 dni temu
Reply to  serafin

Ale że co? Wystrzelać?

Amator
Amator
28 dni temu
Reply to  serafin

Mamy, bo zapierdzielanie ograniczenie +30% jest nagminne a prędkość dostosowuje się do tego, jak szybko kierowca chce założyć kapcie i oglądać bzdury w TV a nie do warunków drogowych.

Alina
Alina
28 dni temu

Biedna sarna nie wiedziała że samochodem jedzie wilk bez wyobraźni 👹