Ósmoklasiści z przasnyskiej „Jedynki” na 25. Festiwalu Nauki i Dniach Otwartych Politechniki Warszawskiej [FOTO]

Uczniowie z klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 1 z oddziałami integracyjnymi w Przasnyszu wzięli udział w 25. Festiwalu Nauki i Dniach Otwartych Politechniki Warszawskiej. Zwiedzali hangary lotnicze oraz uczestniczyli w ciekawych warsztatach.

 

Ósmoklasiści wraz ze specjalistami z Zakładu Automatyki i Osprzętu Lotniczego Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej zwiedzili hangar lotniczy Wydziału MeiL, a także brali udział w warsztatach budowania latającego modelu szybowca PW-5 Smyk.

–  Po pomyślnym oblocie modelu wydawany był imienny certyfikat uczestnictwa w warsztatach, który zawiera opis i historię powstania szybowca. Uczniowie budowali swoje modele w miejscu, gdzie powstał szybowiec PW-5 Smyk, zwycięzca konkursu Międzynarodowej Federacji Lotniczej na szybowiec Klasy Światowej – wspomina szkoła.

 

Ogromną ciekawostką dla młodzieży biorącej udział w Dniach Otwartych było poznanie współczesnych urządzeń, które służą do treningu pilotów. Wśród nich był symulator śmigłowca SW-4 z rzeczywistą kabiną oraz symulator oparty na technologii wirtualnej rzeczywistości.

– Ochotnicy mieli okazję usiąść za sterami współczesnego samolotu komunikacyjnego lub we wnętrzu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS – dodali organizatorzy wycieczki.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments