Oskar Marcin Berezowski, uczeń z ZSP w Przasnyszu z II nagrodą w Konkursie Recytatorskim Poezji Romantycznej „My z niego wszyscy”

9 listopada w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Romantycznej „My z niego wszyscy”. Oskar Berezowski z Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu zajął drugie miejsce. Otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 300 zł.

 

Muzeum Romantyzmu w Opinogórze w związku z trwającym rokiem Romantyzmu Polskiego zaprosiło młodzież ze szkół ponadpodstawowych z Ciechanowa, Przasnysza, Mławy, Żuromina oraz Makowa Mazowieckiego do udziału w Konkursie Recytatorskim Poezji Romantycznej „My z niego wszyscy”. Patronat nad nim objął Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Mazowiecki Kurator Oświaty.

– Celem konkursu jest popularyzowanie poezji romantycznej, ze szczególnym podkreśleniem roli Adama Mickiewicza w ukształtowaniu polskiego romantyzmu, a także rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie oraz odkrywanie i rozwijanie uzdolnień artystycznych młodzieży – informują organizatorzy.

 

9 listopada muzealna oranżeria zamieniła się w świat „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. W jury konkursowym zasiadała Magdalena Biernacka, zastępca dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki UMWM, dr Marcin Lutomierski z Wydawnictwa Naukowego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Anna Chodkowska, doradca metodyczny w zakresie języka polskiego MSCDN Wydział w Ciechanowie oraz Aldona Łyszkowska, kustosz, kierownik Działu Wydawnictw, Edukacji i Promocji Muzeum Romantyzmu w Opinogórze.

 

Wyniki konkursu:

I nagroda – Jakub Banaś, uczeń ZS nr 4 w Mławie

II nagroda – Oskar Marcin Berezowski z ZSP w Przasnyszu

III nagroda – Monika Chuma, uczennica I LO w Ciechanowie

Wyróżnienie specjalne – Dawid Chodkowski LO nr 1 w Makowie Mazowieckim

 

Serdecznie gratulujemy!

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments