Oskar Berezowski wystąpił na konferencji w Opinogórze

Oskar Berezowski, uczeń z Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu wystąpił podczas regionalnej konferencji „Literatura i kultura polskiego romantyzmu ukształtowały wymiar i profil duchowy Polaków”.

 

W ramach obchodów Roku Romantyzmu Polskiego w środę, 30 listopada w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze odbyła się regionalna konferencja „Literatura i kultura polskiego romantyzmu ukształtowały wymiar i profil duchowy Polaków” realizowana we współpracy z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ciechanowie.

Udział w niej wzięli bibliotekarze oraz nauczyciele języka polskiego, którzy wysłuchali referatów znawców polskiego romantyzmu, prof. Andrzeja Fabianowskiego na temat „Jak romantycy wierzyli w Boga” oraz prof. Zbigniewa Przychodniaka, który wygłosił wykład na temat „Jak (i dlaczego) romantycy cierpieli?”.

 

Spotkanie w Opinogórze było także okazją do prezentacji laureatów Konkursu Recytatorskiego Poezji Romantycznej „My z niego wszyscy”, który odbył się na początku listopada. Wśród nich znalazł się Oskar Berezowski z Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu, który zajął w wówczas drugie miejsce.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments