Orszak Trzech Króli w Świętym Miejscu

W najbliższy czwartek, 6 stycznia w uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną potocznie świętem Trzech Króli, orszaki w trzech kolorach wyruszą do Świętego Miejsca. Tam odbędzie się msza święta, a po niej wspólne pieczenie kiełbasek.

 

Ks. Jacek Daszkowski proboszcz parafii św. Stanisława Biskupa w Świętym Miejscu oraz Urząd Gminy Przasnysz zapraszają mieszkańców do wzięcia udziału w Orszaku Trzech Króli.

Uroczystości kościelne związane z przybyciem do narodzonego Jezusa Chrystusa Trzech Króli odbędą się w najbliższy czwartek, 6 stycznia o godzinie 11.30. Orszaki wyruszą z trzech miejscowości w pobliżu parafii. Król Baltazar wraz ze swoim orszakiem wyruszy ze Starej Krępy, Król Melchior wyruszy z Nowej Krępy, zaś Król Kacper wraz ze swoim orszakiem z Grabowa.

 

Wszyscy spotkają się pod kościołem w Świętym Miejscu, gdzie odbędzie się msza święta. Po jej zakończeniu organizatorzy Orszaku Trzech Króli zapraszają na ciepłą i słynną już grochówkę przygotowaną przez strażaków z jednostki OSP Stara Krępa, a także na wspólne pieczenie kiełbasek i do udziału w konkursach.

 

 

j.b

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Klasyka
Klasyka
18 dni temu

Super .

Konował
Konował
18 dni temu

A w Przasnyszu ni ma

Ddd
Ddd
18 dni temu
Reply to  Konował

A w Przasnyszu nowy dworzec …bez autobusów