Orkiestry z Krzynowłogi Małej i Starej Krępy z nowymi instrumentami muzycznymi

Młodzieżowe Orkiestry Dęte z Krzynowłogi Małej i Starej Krępy zakupią nowe instrumenty muzyczne. Otrzymały dofinansowanie w ramach zadania „Zakup instrumentów muzycznych dla orkiestr na Mazowszu”.

 

Zarząd Województwa Mazowieckiego ogłosił otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych oraz innych podmiotów na realizację w roku 2023 zadania publicznego pod nazwą „Zakup instrumentów muzycznych dla orkiestr na Mazowszu” w obszarze „Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego”.

– Celem realizacji zadania jest kultywowanie, krzewienie i promocja lokalnej twórczości poprzez zakup instrumentów muzycznych z przeznaczeniem doposażenia w instrumenty muzyczne orkiestr na Mazowszu – informuje Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

Na konkurs wpłynęło 65 ofert, z czego wybrano 33 do realizacji. Ich koszt to ponad 1,5 mln złotych. We wrześniu została ogłoszona lista rankingowa.

Wśród beneficjentów znalazły się orkiestry z terenu powiatu przasnyskiego:

  • Ochotnicza Straż Pożarna w Starej Krępie – Zakup instrumentów muzycznych dla orkiestry OSP w Starej Krępie – 45 tys. złotych
  • Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Krzynowłoga Mała – Zakup instrumentów dla MOD z Krzynowłogi Małej – 44 829,00 złotych.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments