Opóźniony audyt Urzędu Miasta Przasnysz. Mamy komentarz burmistrza.

W ostatnim czasie wielu naszych Czytelników pytało o stan audytu Urzędu Miasta Przasnysz. Postanowiliśmy zasięgnąć informacji u źródła. Zapytaliśmy burmistrza Łukasza Chrostowskiego na jakim etapie jest zapowiadana jeszcze podczas kampanii wyborczej kontrola przasnyskiego magistratu.

– W ostatnim czasie otrzymuje dużo pytań od Państwa dotyczących audytu. Chcę poinformować, że kontrola została przeprowadzona bardzo szczegółowo przez zewnętrzna firmę Egitim z Gostynia. Choć w umowie termin wykonania zamówienie trwał 7 dni, audytor spędził u nas w urzędzie blisko miesiąc – analizując dokumenty z poprzednich lat. Czekamy z niecierpliwością na raport końcowy z przeprowadzonej kontroli. Rzeczywiście powinien pojawić się już u nas w UM, lecz zależy nam przede wszystkim na jego fachowości.

Informuje również, że obecnie w UM trwa kilkumiesięczna kontrola Regionalnej Izby Obrachunkowej, która do lipca sprawdza wykonanie budżetu za rok 2018 r. Ponadto UM korzysta z usług firmy audytorskiej, która ma podpisaną umowę z Urzędem.

Robimy wszystko, aby Urząd Miasta był przejrzystą i transparentną instytucją dla naszych mieszkańców. – informuje burmistrz Chrostowski.


red.

guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bulbazaur
Bulbazaur
2 lat temu

Wstyd dla Chrostka. Nic nie robi tylko mówi i foty strzela.

Monika
Monika
2 lat temu
odpowiada  Bulbazaur

Jak na razie to zrobił więcej niż poprzednicy. Skończ hejtować może!

Adam
Adam
2 lat temu
odpowiada  Monika

Kończy to co było zaczęte w poprzednich latach

Łukasz
Łukasz
2 lat temu
odpowiada  Adam

A co bylo zaczete jak pozyskali na inwestycje 0 zlotowek z unii?

Paweł
Paweł
2 lat temu

Jak ktoś wierzy, że ten “audyt” coś wykaże to gratuluje głupoty. Prywatna firma napisze wszytsko, działa na zlecenie i przez zleceniodawce jest opłacana. Najlepsze Audyty robi CBŚP w parze z Prokuraturą.