Opowieści o Francji, serach i postaciach Disneya w Lesznie

Ewa Bąk, członkini klubu Senior + z Bogatego odwiedziła uczniów ze Szkoły Podstawowej w Lesznie. Opowiadała im o Francji, Paryżu, a także o miejscach, gdzie można spotkać legendarnych Galów – Asterixa i Obelixa.

 

W czwartek, 11 maja za sprawą Gminnej Biblioteki Publicznej im. Józefa Narzymskiego w Bogatem, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Lesznie mogli uczestniczyć w ciekawym spotkaniu z Ewą Bąk, członkinią Klubu Senior +, która zabrała dzieci w podróż po malowniczej Francji. Seniorka pracowała w biurze podróży, co pozwoliło jej na zwiedzanie wielu ciekawych zakątków na ziemi.

– Dzieci miały okazję poznać zabytki Francji, najciekawsze miejsca w Paryżu. Dowiedziały się o atrakcjach w największych parkach rozrywki, gdzie można spotkać legendarnych Galów Asterixa i Obelixa, wiele popularnych postaci Disneya oraz obejrzeć pokazy tresowanych delfinów – relacjonuje biblioteka.

 

Ewa Bąk opowiadała uczniom także o francuskich serach, Alpach i nowoczesnym kinie.

– Uczniowie z zaciekawieniem słuchali opowieści, z uwagą oglądali prezentację i zadawali wiele pytań – dodają organizatorzy.

Spotkanie zorganizowano w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments