„Opowieść wigilijna” w Szkole Podstawowej w Romanach – Seborach.

Może i szkoły terenu gminy Krzynowłoga Mała nie są największe w powiecie przasnyskim. Może w innych placówkach jest więcej sal lekcyjnych czy pomocy edukacyjnych. Ale takiego zaangażowania i takich umiejętności aktorskich nie ma chyba nigdzie. Udowodniła to społeczność szkoły w Romanach – Seborach, w których odbyło się niezwykłe przedstawienie wigilijne.

Uczniowie szkoły, pod kierunkiem pań: A. Rusiłowicz i B. Sokołowskiej wystawili 17 grudnia spektakl oparty na motywach „Opowieści wigilijnej” Charlesa Dickensa. Jego głównym przesłaniem była wewnętrzna przemiana człowieka i pomoc potrzebującym – która może dokonać się przede wszystkim w okresie Bożego Narodzenia. Widzowie mieli okazję zaobserwować jak główny bohater – Scrooge – ze skąpca, egoisty i dziwaka zmienia się w dobrego, hojnego i wrażliwego człowieka. Oprócz duchów nawiedzających głównego bohatera, pojawili się także m.in. Maryja i Józef, którzy przypomnieli również o religijnym aspekcie świąt.

Głęboka treść, piękna sceneria i tańce w wykonaniu uczniów klas I-III nadały spektaklowi niezwykłego charakteru. Potwierdzały to choćby reakcje gości zaproszonych na przedstawienie – w tym m.in. wójta Jerzego Humięckiego czy przewodniczącego Rady Gminy Bogdana Stryjewskiego. Zachwyceni byli wszyscy, i to zarówno grą aktorską, jak i samym przygotowaniem spektaklu. Nic też dziwnego, że mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Z pewnością bowiem wprowadzili widzów w nastrój zbliżających się świąt.

Źródło UG Krzynowłoga Mała
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments