Opieka dla dzieci do lat trzech dofinansowana przez wojewodę mazowieckiego. Pieniądze trafią do Jednorożca, Przasnysza i Chorzel

Samorządowcy z Jednorożca, Chorzel i Przasnysza we wtorek, 30 listopada w Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie podpisaliumowy z wicewojewodą Arturem Standowiczem dotyczące organizacji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3.

 

We wtorek, 30 listopada samorządy województwa mazowieckiego podpisały umowy dotyczące przekazania dotacji celowej z przeznaczeniem na dofinansowanie zadań własnych z zakresu organizacji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. Uroczystość z udziałem wicewojewody mazowieckiego Artura Standowicza odbyła się w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie. Wśród beneficjentów znalazły się samorządy z powiatu przasnyskiego.

Gmina Jednorożec otrzymała ponad 20,5 tys. zł dofinansowania na zapewnienie funkcjonowania 19 miejsc opieki dla dzieci do lat 3 w Żłobku Samorządowym w Jednorożcu.

 

W drugiej części uroczystości została podpisana umowa z gminą Chorzele, na kwotę 59,4 tys. złotych. Pieniądze mają zapewnić funkcjonowanie 39 miejsc opieki dla dzieci do lat 3 w Żłobku Miejskim w Chorzelach oraz 16 miejsc opieki dla dzieci do lat 3 w Klubie Dziecięcym w Chorzelach, Miejskim Zespole Placówek Opieki nad Dziećmi w gminie Chorzele.

Kwotę 21,6 tys. złotych dofinansowania otrzymało także miasto Przasnysz. Pieniądze zostaną przeznaczone na zapewnienie funkcjonowania 20 miejsc opieki dla dzieci do lat 3 w Żłobku Miejskim w Przasnyszu.

– Przyznane środki to dodatkowe dofinansowanie w formie dotacji celowej z budżetu państwa z przeznaczeniem na realizację zadań własnych z zakresu organizacji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3, na zasadach określonych w przepisach o finansach publicznych. Kwota przyznana dla województwa mazowieckiego wynosi 4 788 630,00 złotych i zostanie rozdysponowana 59 jednostkom samorządu terytorialnego z przeznaczeniem dla 122 instytucji opieki, w zależności od ilości miejsc – informuje Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gosia
Gosia
2 lat temu

I nikt nie komentuje@