Opera jak z Bajki – spektakl dla dzieci na przasnyskim rynku

W niedzielę, 29 sierpnia o godz. 16.00 na rynku miejskim rozpoczął się familijny spektakl operowy. Zaprezentował go niezależny zespół muzyki klasycznej Les Femmes. Organizatorem wydarzenia było Muzeum Historyczne w Przasnyszu.

 

„Opera jak z bajki” to kolaż operowy – spektakl złożony z fragmentów oper różnych kompozytorów, którym została nadana nowa, spójna fabuła. Przedstawienie, na wzór „prawdziwej” opery, składa się z IV aktów, z których każdy dotyczy innego opowiadania.

– Aby arie, duety i tercety były zrozumiałe, oryginalny tekst zastąpiłyśmy autorskimi tekstami w języku polskim. Wszystkie dialogi, zarówno te z dziećmi jak i na scenie, są w postaci improwizowanych recytatywów (śpiewnej melodeklamacji), również w języku polskim. W programie celowo wykorzystałyśmy fragmenty oper o tematyce baśniowej. Sięgnęłyśmy do rarytasów literatury operowej, dzięki czemu spektakl jest równie atrakcyjny dla dorosłych wyjadaczy tej dziedziny sztuki – informuje zespół.

 

Za reżyserię i scenografię spektaklu odpowiada zespół Les Femmes. W trakcie spektaklu mogliśmy usłyszeć utwory: Isouarda, Masseneta, Rossiniego, Humperdincka, Purcella, Dvoraka, Wagnera i Mozarta.

W spektaklu wystąpili: Joanna Sobowiec-Jamioł – sopran, Natalia Krajewska-Kitowska –sopran, Emilia Osowska – mezzosopran, Justyna Grzelachowska – pianino.

 

 

ren

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments