Oliwier Ciborowski laureatem konkursu historycznego Wojewody Mazowieckiego

Oliwier Ciborowski, uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Chorzelach wziął udział w Konkursie Wojewody Mazowieckiego na najlepszy reportaż opisujący wydarzenia z 1946, 1956 lub 1981 roku i zdobył w nim trzecie miejsce.

 

Projekt pod hasłem „#Historia naszej wolności” jest to kampania, która ma na celu budowanie pamięci, kultywowanie narodowych tradycji oraz wzmocnienie więzi pomiędzy obywatelami, a państwem. Główną osią tego projektu były wydarzenia z 1946, 1956 i 1981 roku.

– Projekt „#Historia naszej wolności” zakłada zbudowanie międzypokoleniowej więzi, rozbudzenie pasji historycznych oraz zainicjowanie i zachęcenie do podjęcia samodzielnych badań nad historią i historią swojej rodziny. To wyjątkowa okazja na pogłębienie patriotycznej postawy i wiedzy o Polsce i jej powojennej historii, a także możliwość zaangażowania wszystkich mieszkańców województwa mazowieckiego – informuje wojewoda mazowiecki.

 

W ramach kampanii przygotowano wiele zadań. Wśród nich, Konkurs Wojewody Mazowieckiego skierowany do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych na najlepszy reportaż opisujący wydarzenia z 1946, 1956 lub 1981 roku. Udział w nim wziął Oliwier Ciborowski, uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Chorzelach. Oliwier zajął trzecie miejsce. W poniedziałek, 10 stycznia, nagrody oraz dyplom uczestnictwa w konkursie zostały mu wręczone przez Hannę Wilgę, dyrektora szkoły.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments