Oliwia Bojaronus, Zuzanna Smolińska i Joanna Smolińska finalistkami wojewódzkiego konkursu.

W środę, 26 lutego 2020 r., uczniowie klas VI – VIII ze Szkoły Podstawowej w Ulatowie – Adamach wzięli udział w gali finałowej wojewódzkiego konkursu polonistyczno – artystycznego „Odkryj lektury…NA NOWO!”, która odbyła się w Grodzisku Mazowieckim.

Trzy uczennice ze Szkoły Podstawowej w Ulatowie-Adamach : Oliwia Bojaronus, Zuzanna Smolińska i Joanna Smolińska zostały finalistkami konkursu.

Społeczność szkoły w Ulatowie-Adamach ma powody do dumy, ponieważ do eliminacji wojewódzkich nadesłano ok. 300 prac w dwóch kategoriach wiekowych. W każdej kategorii wybrano tylko 8 prac, które zawierały oryginalną, artystyczną interpretację wybranej lektury. Wśród nich znalazła się praca uczennic ze SP w Ulatowie-Adamach. Dziewczynki pod opieką nauczycielki języka polskiego pani Magdaleny Morawskiej stworzyły pracę pisaną wierszem pt. „Zemsta”. Utwór ten był twórczą interpretacją komedii Aleksandra Fredry.

Podczas gali finałowej, która miała miejsce w Mediatece w Grodzisku Mazowieckim, Asia, Oliwia i Zuzia zaprezentowały się profesjonalnie, niczym aktorki na scenie. Za swoją pracę literacką i występ otrzymały wyróżnienie i nagrody rzeczowe.

W konkursie wzięli udział również inni uczniowie, dając w ten sposób dowód swych ambicji. Uczennice z klasy VIII: Roksana Bojaronus, Julia Morawska i Klaudia Płoska napisały twórczą pracę literacką pt. ,,Kamienie na szaniec”. Uczeń Jakub Czaplicki namalował zaś portret Jacka Soplicy. Wszyscy otrzymali dyplomy za udział w konkursie.

Gratulujemy finalistkom i życzymy dalszych sukcesów!

Źródło UG Krzynowłoga Mała
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments