Olimpiada matematyczno – przyrodnicza w Przedszkolu Samorządowym w Jednorożcu.

Po raz pierwszy w Przedszkolu Samorządowym w Jednorożcu odbyła się olimpiada matematyczno – przyrodnicza, w której wzięły  udział dzieci sześcioletnie z grupy „Sowy”, „Biedronki” i „Motyle”.

Celem olimpiady było rozwijanie zainteresowań matematycznych i przyrodniczych nabytych w przedszkolu, kształtowanie odporności emocjonalnej w pokonywaniu trudności, zapewnienie dzieciom przyjemnego spędzania czasu i dobrej zabawy oraz integracja środowiska przedszkolnego.

Wszystkie drużyny w dniu 17 kwietnia br. wykazały się dużym zasobem wiedzy matematycznej i przyrodniczej podczas wykonywania szeregu zadań i odpowiadania na pytania prowadzącej Marioli Krajewskiej.

Nad prawidłowym przebiegiem olimpiady czuwało jury składające się z następujących osób: dyrektor ZPO w Jednorożcu Edward Orłowski, wicedyrektor przedszkola Małgorzata Kardaś – Wcisło i Danuta Wiszowata.

Dzieci wspaniale i z entuzjazmem kibicowały swoim drużynom. Zwyciężyły dzieci z grupy „Biedronki”, drugie miejsca ex aequo zdobyła grupa „Sowy” i „Motyle”. Wszystkie drużyny zostały obdarowane dyplomami, książkami i słodkimi upominkami.

Dziękujemy wszystkim przedszkolakom za wspaniałą zabawę i życzymy dalszych sukcesów w tych dziedzinach. Organizatorkami olimpiady była Elżbieta Prusik i Mariola Krajewska.

Elżbieta Prusik

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments