Olimpiada 2020 i oczekiwania kibiców – w jakich dyscyplinach Polacy mogą zdobyć medale?

Każde zdobyte trofeum staje się niezwykle cennym wyróżnieniem dla profesjonalnego sportowca. Jednak Igrzyska Olimpijskie nie bez powodu uchodzą za perłę w koronie światowego sportu. Atleci często powtarzają, że to właśnie olimpijskie krążki mają dla nich szczególną wartość. Z takimi głosami na pewno zgadzają się również kibice, którzy głośno dopingują swoich reprezentantów. Jak obecnie wyglądają perspektywy medalowe Polski na IO 2020? Gdzie należy upatrywać największych szans na zdobycie olimpijskich krążków?

 

Lekkoatletyka i polskie nadzieje medalowe

W ostatnich latach poczynania polskich lekkoatletów mogły napawać sporym optymizmem. Nic zatem dziwnego, że kibice mają coraz większe oczekiwania dotyczące lekkoatletycznego dorobku medalowego na IO 2020. Co jednak na ten temat mówią eksperci?

Obecnie analizy statystyków oraz firm bukmacherskich wskazują, że reprezentanci Polski powinni zdobyć co najmniej 11-14 medali na nadchodzących igrzyskach. Jednak całe piękno sportu tkwi przecież w jego nieprzewidywalności. Dlatego kibicom pozostaje trzymać kciuki za przekroczenie tego zakresu.

Którzy lekkoatleci powinni dać sympatykom sportu powody do radości? Jeżeli chodzi o biegi, oczy kibiców są zwrócone przede wszystkim na damską sztafetę 4×400 metrów. Słynne „Aniołki Matusińskiego” potwierdziły swoją wysoką dyspozycję na niedawnych Halowych Mistrzostwach Europy, gdzie zdobyły srebrny medal. Czy Olimpiada 2020 przyniesie im upragnione złoto? Walka o olimpijski triumf będzie trudna, natomiast medal jest bez wątpienia w zasięgu naszych biegaczek!

Zdecydowanie największe nadzieje medalowe należy wiązać z olimpijskimi zawodami w rzucie młotem. Z jednej strony Anita Włodarczyk, czyli absolutna dominatorka żeńskich zawodów, postara się zdobyć swoje trzecie olimpijskie złoto. Z drugiej strony do rywalizacji przystąpi Paweł Fajdek, którego celem będzie przezwyciężenie olimpijskiej „klątwy”. Jeżeli nasz reprezentant pokaże pełnię swojego potencjału, nikt nie powinien odebrać mu złota!

 

Pozostałe dyscypliny olimpijskie – gdzie szukać szans na medal?

27 czerwca 2021 roku odbył się finałowy mecz w siatkarskiej Lidze Narodów. Po zaciętej walce reprezentacja Brazylii wygrała 3:1 z siatkarską reprezentacją Polski. Choć ten wynik pozostawił pewien niedosyt, podopieczni Vitala Heynena zaprezentowali się naprawdę dobrze. Tym samym kibice mogą liczyć na równie udany występ naszych siatkarzy podczas IO 2020.

Nie można również zapominać o tym, że ostatnie miesiące rozbudziły oczekiwania pasjonatów tenisa. Iga Świątek oraz Hubert Hurkacz mają za sobą bardzo udane sezony. Toteż IO 2020 będą dla młodych polskich tenisistów życiową szansą na zgarnięcie pierwszych olimpijskich krążków.

W dobrej dyspozycji znajdują się także nasi kolarze oraz wioślarze. Dlatego trzeba przyznać, że reprezentanci Polski mają przed sobą wyraźne perspektywy medalowe. Kibice powinni więc mocno zacisnąć kciuki i z całych sił dopingować naszych olimpijczyków!

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

 

materiał partnera

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments