Olaf Smoleński z Przasnysza wystąpił w teleturnieju 1 z 10

Olaf Smoleński z Przasnysza, obecnie student informatyki, wystąpił w 12. odcinku teleturnieju 1 z 10.

 

W pierwszym etapie zawodnicy musieli odpowiedzieć na dwa pytania. Olaf Smoleński odpowiedział poprawnie na jedno z nich. Odpadł w drugim etapie, na pytaniu z kategorii sport.

– Czy bokserski ring ma zawsze kształt kwadratu czy innego prostokąta – zapytał prowadzący Tadeusz Sznuk. Olaf powiedział: innego prostokąta. Odpowiedź była zła i przasnyszanin musiał pożegnać się z odcinkiem.

Jeden z dziesięciu (1 z 10) – polski teleturniej prowadzony przez Tadeusza Sznuka, produkowany przez Euromedia TV i TVP3 Lublin i emitowany w Telewizji Polskiej od 3 czerwca 1994, oparty na brytyjskim formacie Fifteen to One wymyślonym przez Johna M. Lewisa, na licencji All3Media International, którego oryginał był emitowany na antenie Channel 4. Pod względem lat emisji jest to najdłużej nadawany (spośród wciąż produkowanych) teleturniej w polskiej telewizji.

Nagrania do programu realizuje oddział Telewizji Polskiej w Lublinie. Do gry przystępuje dziesięcioro zawodników. Każdy gracz przed wejściem do studia losuje numer stanowiska, które będzie zajmować.

Każdy uczestnik rozpoczyna grę z trzema „szansami” (reprezentowanymi przez trzy lampki bądź rzędy światełek przy pulpicie gracza). Szansę traci się, nie odpowiadając na pytanie w ciągu trzech sekund lub podając odpowiedź błędną.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
przasnyszanka
przasnyszanka
29 dni temu

Mądry młody człowiek…gratulacje.

ANDRZEJ
ANDRZEJ
25 dni temu
Reply to  przasnyszanka

Trzeba mieć trochę szczęścia w losowaniu pytań Można mieć pecha i trafić na pytania z dziedzin które nas nie interesują .Ja 20 lat temu poległem na pytaniach : Co jest ojczyzną REGGE ? Kto zagrał Kamę w Faraonie ? Kto napisał „Ojca chrzestnego ” (książkę a nie film )? Są tacy gracze którzy przystępują do teleturnieju ucząc się z specjalnych książek a są i tacy jak ja którzy wystartowali z marszu. Swojego występu na szczęście nie muszę się wstydzić .

Anna
Anna
29 dni temu

Pierwsze koty za płoty,

Zawiedziona
Zawiedziona
29 dni temu

Brawo, za drugą razą będzie lepiej

Dziwny jest ten świat
Dziwny jest ten świat
29 dni temu
Reply to  Zawiedziona

druga raza :/

Kamila
Kamila
28 dni temu
Reply to  Zawiedziona

Nie ma drugiej razy i nie będzie…

Bxn
Bxn
26 dni temu
Reply to  Kamila

I tyle z tego pustak jeden z drugim wyciągnął. Nie ma nic do dodania w temacie tylko poprawić literówkę. Czujesz się lepiej, nieudaczniku?

ania
ania
29 dni temu

czy to ważne