„Okres II wojny światowej we wspomnieniach Sióstr Klarysek Kapucynek z Przasnysza” – promocja książki w przasnyskim muzeum

W środę, 8 września w Muzeum Historycznym odbyła się promocja książki „Okres II wojny światowej we wspomnieniach Sióstr Klarysek Kapucynek z Przasnysza”, której autorkami są siostry: Honorata Zofia Szwarc OSC Cap oraz Immakulata Maria Klicka pod redakcją s. Donaty Koski OSC Cap. Klaryski Kapucynki Przasnysz.

 

Podczas promocji wystąpili dwaj prelegenci: ks. dr Robert Ogrodnik wygłosił referat pt. „Światło w ciemności świeci (J 1,5)”. Bł. Maria Teresa Kowalska z przasnyskiego klasztoru Sióstr Klarysek Kapucynek oraz ks. mgr Marian Ofiara „Martyrologia duchowieństwa i osób zakonnych w niemieckim obozie Soldau w Działdowie”. Głos zabrali również członkowie rodzin autorek.

– Niezwykle barwną i romantyczną historię przedstawiła Joanna Szwarc-Bronikowska, żona słynnego podróżnika i dziennikarza, Stanisława, który był bratem s. Zofii Szwarc, współautorki książki. Pani Joanna wspominała, iż jej bratowa, jeszcze przed wstąpieniem do zakonu, była w młodości adorowana przez Adama Bienia, późniejszego ministra i I Zastępcę Delegata Rządu na Kraj, skazanego w procesie 16 w Moskwie, który od 1953 roku był adwokatem w Przasnyszu – informuje Muzeum Historyczne.

 

Książka została wydana w ramach obchodów Jubileuszu 150-lecia obecności Mniszek Klarysek Kapucynek w Przasnyszu.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
1 rok temu

Gratulacje dla sióstr i powodzenia w pisaniu następnych książek z życia klasztoru w tym też okresie dla następnych pokoleń.Pizdrawiam serdecznie . Bóg z wami .