Okradły 90-letnich seniorów, podawały się za pracowników spółdzielni mieszkaniowej

Sprawczynie twierdziły, że pracują w spółdzielni mieszkaniowej. Weszły do mieszkania i okradły starsze małżeństwo. Policja apeluje o ostrożność.

 

Do zdarzenia doszło we wtorek, przed południem na jednym z mławskich osiedli.

Do mieszkania małżeństwa 90-letnich seniorów weszły dwie, ubrane na ciemno kobiety, w maseczkach ochronnych. Podawały się za pracowników spółdzielni mieszkaniowej. Twierdziły, że w mieszaniu jest awaria hydrauliczna. Jedna z kobiet zadawała seniorom pytania. Druga, pozostawiona bez nadzoru, przeszukiwała pomieszczenia i szafy. Po pewnym czasie seniorzy zorientowali się, że z mieszkania zniknęły ich oszczędności i wczoraj powiadomili policję.

Policja apeluje do seniorów o to, by nie wpuszczać do domu lub mieszkania nikogo obcego. Jeśli pojawiają się nieznane osoby, podające się za pracowników poczty, spółdzielni czy innej instytucji, które chcą wejść do mieszkania – powinno to natychmiast wzbudzić czujność. Tożsamość podejrzanie zachowujących się osób może sprawdzić wezwany przez seniora dzielnicowy lub patrol policji. Jeśli osoba, podająca się za pracownika spółdzielni informuje nas o awarii, należy to ustalić, dzwoniąc do spółdzielni mieszkaniowej.

 


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments