Około 1500 zgłoszeń i prawie 250 interwencji straży pożarnej. Weekendowy huragan dał się mieszkańcom powiatu przasnyskiego we znaki

Strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Przasnyszu oraz druhowie z jednostek OSP brali udział w 246 interwencjach związanych z huraganem jaki przeszedł nad powiatem przasnyskim. Wiatr zerwał ponad 70 dachów.

 

W miniony weekend nad powiatem przasnyskim przeszedł orkan Eunice, który spowodował wiele zniszczeń. W sobotę, 19 lutego strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu oraz jednostek OSP wyjeżdżali aż do 203 interwencji. W niedzielę do kolejnych 43.

Wiatr osłabł, ale strażacy z powiatu przasnyskiego nadal wyjeżdżają do zdarzeń związanych z usuwaniem skutków weekendowej wichury.

Do tej pory służby odnotowały:

  • uszkodzenia dachów na budynkach mieszkalnych – 26
  • uszkodzenia dachów na budynkach gospodarczych – 48
  • wyjazdy do wiatrołomów – 163

Udział w akcjach ratowniczych z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu brało 19 pojazdów i 46 osób. Z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych wyjechały 74 pojazdy. Aż 370 ochotników niosło pomoc mieszkańcom powiatu przasnyskiego. W tym czasie do PSP wpłynęło 1500 zgłoszeń.

 

Jak poinformował kpt. Piotr Kuligowski, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Przasnyszu silny wiatr w wielu przypadkach uniemożliwiał odpowiednie zabezpieczenie uszkodzonych dachów ze względu na bezpieczeństwo ratowników.

W sobotę ze względu z kolei na bezpieczeństwo odwiedzających wydano nakaz zamknięcia cmentarza w Przasnyszu.

Dodatkowo agregat prądotwórczy z przasnyskiej komendy PSP obecnie zasila Stację Uzdatniania Wody w miejscowości Krzynowłoga Mała, by można było dostarczać wodę do mieszkańców gminy.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments