„Okno życia” wkrótce w Przasnyszu

Okno życia będzie umiejscowione na terenie przasnyskiego szpitala.

 

– Zarząd Powiatu wystąpił z taką propozycją do dyrektora SPZZOZ, bo uznaliśmy, że to miejsce będzie najbardziej odpowiednie. Okno będzie odpowiednio monitorowane, tak by po umieszczeniu w nim dziecka sygnał był od razu przesyłany do personelu szpitalnego i by były tam bezpieczne warunki dla dziecka – mówi starosta Krzysztof Bieńkowski.

Okno ma zostać otwarte jeszcze w tym miesiącu.

 

Okno życia to miejsce, do którego rodzice mogą anonimowo odłożyć swoje nowonarodzone dziecko, jeśli stwierdzą, że sami nie dadzą rady go wychować. Pozostawione w oknie dziecko jest bezpieczne, gdyż miejsce jest odpowiednio ogrzewane i wentylowane. Otwarcie zaś okna włącza alarm, dzięki czemu osoby nadzorujące od razu wiedzą, że zostało w nim umieszczone dziecko. Dzięki temu niemowlę nie pozostaje samo przez długi czas.

 

ren


 

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ait
Ait
1 rok temu

Wstawcie trochę większe żeby się starosta i burmistrz zmieścili.

Przasnyszanin
Przasnyszanin
1 rok temu

Razem ze swoimi asystentkami.

Anonymus
Anonymus
1 rok temu

Ale wykazac sie chce starosta, jakby na nasze male miasto tlumy ludzi z tego bedzie korzystac. Raczej w Przasnyszu nie oddadza bo 500… Drazni mnie te glupie pomysly starosty albo burmistrza. Moze mieszkaja w jednym pokoju i razem dumaja jak zaistniec dla Przasnysza.