„Okno życia” w Przasnyszu oficjalnie odsłonięte [FOTO]

Dziś oficjalnie odsłonięto, umiejscowione na terenie przasnyskiego szpitala, „Okno życia”.

 

W otwarciu udział wzięli przedstawiciele lokalnych samorządów, kościoła oraz dyrekcja szpitala.

– Zarząd Powiatu wystąpił z taką propozycją do dyrektora SPZZOZ, bo uznaliśmy, że to miejsce będzie najbardziej odpowiednie. Okno będzie odpowiednio monitorowane, tak by po umieszczeniu w nim dziecka sygnał był od razu przesyłany do personelu szpitalnego i by były tam bezpieczne warunki dla dziecka – mówi starosta Krzysztof Bieńkowski.

Okno życia to miejsce, do którego rodzice mogą anonimowo odłożyć swoje nowonarodzone dziecko, jeśli stwierdzą, że sami nie dadzą rady go wychować. Pozostawione w oknie dziecko jest bezpieczne, gdyż miejsce jest odpowiednio ogrzewane i wentylowane. Otwarcie zaś okna włącza alarm, dzięki czemu osoby nadzorujące od razu wiedzą, że zostało w nim umieszczone dziecko. Dzięki temu niemowlę nie pozostaje samo przez długi czas.

 

 

ren


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
23 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ajax
Ajax
2 lat temu

Oni tak po kolei z tą wstęgą do zdjęcia pozowali? To już jest żenada.

Karolcia
Karolcia
2 lat temu

Super, jest na tyle duże, że wejdą tam nasi wlodarze.

Yerry
Yerry
2 lat temu
Reply to  Karolcia

Już Ci coś takiego nie pasuje że drwisz,może komuś uratować życie, coś pięknego

Iwona
Iwona
2 lat temu

Jeny jaki wstyd. Serio? Musieliście otwierać uroczyście okno życia? Tragedia. Takie rzeczy tylko w Przasnyszu, szkoda tylko, że księdza nie wezwali. Pomijając to kwestie, okno życia w dyspozytorni ? Naprawdę? To jakaś kpina. W tym miejscu nie można nawet liczyć na anonimowość.

Ajax
Ajax
2 lat temu
Reply to  Iwona

Był ksiundz. U nas bez nich nic się nie otwiera 🙂

mirus
mirus
2 lat temu
Reply to  Iwona

Jak to nie widzisz go?

Mariusz
Mariusz
2 lat temu

Okno życia to piękna inicjatywa. Jednak robić sobie sesję zdjęciową to wstyd i żenada! Wstyd dla burmistrza i starosty!

Nina
Nina
2 lat temu

Nasz burmistrz pewnie i krematorium by otworzył byle były zdjęcia w gazecie

maxx
maxx
2 lat temu

A media też powinny być trochę mądrzejsze i nie łapać się na każdą durną zarzutkę żeby ogłaszać „wielkie” sukcesy lokalnej władzy. Napiszcie lepiej o kominiarzu który czyści codziennie ileś tam kominów albo o kierowcy taksówki oczywiście z serią pozowanych zdjęć żeby też wyrazić szacunek, bo robi to za co mu płacą 😀 .

Nina
Nina
2 lat temu
Reply to  maxx

Okno życia to nie głupota. A to ze wlodarze chcieli sie przy tym lansować to chyba nie wina mediów.

maxx
maxx
2 lat temu
Reply to  Nina

Nie mówię, że głupota. W mieście bez perspektyw każda forma wsparcia biednych, zagubiony ludzi jest ważna. Tylko żeby ktoś pozował ktoś musi zdjęcia robić.Nie robić zdjęć nie będzie tych fars. Przepraszam taki mam odbiór. Praca samorządowców nie polega na przecinaniu wstążek i pozowaniu do zdjęć.

Nina
Nina
2 lat temu
Reply to  maxx

Niestety w Przasnyszu takie się nam gwiazdy trafiły.

Gosia
Gosia
2 lat temu

Żenujące. Takie miejsce to czyjaś tragedia, a nie powód do fotografowania się i promowania własnej osoby. Wstyd

Aspi
Aspi
2 lat temu

Jadę do Wawy złapać Jarka z kotem tam go tam wsadzę

Kamil
Kamil
2 lat temu

No żeby to pan starosta promował porzucanie dzieci. Wstyd.

MIŚKA
MIŚKA
2 lat temu
Reply to  Kamil

Ta brygada sie dobrała superowo. Jedni warci drugich. Niech jeden z drugim adoptuje dziecko to się mogą chwalić.

Abort
Abort
2 lat temu

Pierwszy się tam położę.

Marek
Marek
2 lat temu

Ja poprostu niewiem .!Czarnuch niech się wstydzi! Co to dla nie 😭😰😢

Makkkkkkkkkkkkkkkk
Makkkkkkkkkkkkkkkk
2 lat temu

Brawo dla Pana Starosty za okno! Dobrze ze to powstało

MIŚKA
MIŚKA
2 lat temu

Chciałabym się dowiedzieć jakie zapotrzebowanie na okno życia na naszym terenie wystąpiło, że władze sie zdecydowały na taki krok?

Ait
Ait
2 lat temu
Reply to  MIŚKA

Jakie będą koszty utrzymania? Bo w naszym kraju to takie rzeczy generują ogromne koszty

Zenek
Zenek
2 lat temu
Reply to  Ait

Wiadomo, prezes, zarząd z kilku osób, ktoś okno musi myć i otwierać… pewnie kilkaset tyś rocznie.

Mączysław
Mączysław
2 lat temu

Nawet klamka z dobrej strony, brawo!