OKAZYJNA SPRZEDAŻ

Złodzieje,  domokrążcy sięgają do różnych pokrętnych sposobów, by wejść do naszych domów. Przedstawiają się za urzędników, inkasentów, pomoc społeczną czy też sprzedawców obwoźnych, oferujących w atrakcyjnej cenie towary. Na ofiary wybierają najczęściej starsze samotnie mieszkające osoby, które w dobrej wierze pozwalają im wejście do domu.

W lutym br. 21 letni mieszkaniec Płocka pod pretekstem sprzedaży perfum wszedł do mieszkania przasnyszanina i wykorzystując jego chwilową  nieobecność w pokoju, ukradł szkatułkę z biżuterią. Być może to nie była jedyna w tych dniach  kradzież dokonana przez „przedsiębiorczego” płocczanina lub inne osoby działające w podobny sposób. Policja zwraca się z prośbą do osób, które w ostatnim czasie zostały okradzione przez osoby sprzedające perfumy lub podobne artykuły, aby zgłosiły ten fakt na policji osobiście lub telefonicznie pod numerem: 29 756 72 50   lub   997.

              Przasnyska Policja kolejny raz apeluje do mieszkańców powiatu przasnyskiego, aby nie otwierali drzwi obcym osobom, gdyż bardzo łatwo mogą  stać się ofiarami osób o nieuczciwych zamiarach. Oszuści wykorzystują każdą nawet chwilową nieuwagę, aby dokonać kradzieży wartościowych przedmiotów czy gotówki. Jeżeli odwiedzający nas  staje się natarczywy należy niezwłocznie zadzwonić  na nr  alarmowy policji  997 i  informować o niepokojących nas  zdarzeniach, starając się jednocześnie zapamiętać jak najwięcej szczegółów dotyczących wyglądu nieznajomego.

I jeszcze jedna bardzo ważna rada – nie przechowujmy pieniędzy w szafie pod bielizną, kredensach czy też barkach. Oszuści bardzo dobrze znają te skrytki.


Autor: EŚ/EN

KPP w Przasnyszu


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments