Ojciec wraz z 17-letnim synem prowadzili uprawę konopi indyjskich. Wartość rynkową towaru oszacowano na 40 tys. zł

Policjanci z wydziału kryminalnego ujawnili i zlikwidowali uprawę konopi indyjskich. Odnaleźli także gotowy do sprzedaży susz. Wartość rynkową nielegalnego towaru oszacowano na ponad 40 tys. zł. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mieszkańców pow. mławskiego – ojca i syna. Obu zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Do likwidacji uprawy oraz zatrzymania obu podejrzanych mężczyzn doszło w tym tygodniu na terenie jednej z gmin pow. mławskiego.

– Podczas prowadzonego przeszukania na terenie gospodarstwa, w piwnicy domu policjanci odnaleźli namiot wyposażony w aparaturę do hodowli konopi oraz zerwane i odłożone do kartonu rośliny. W pomieszczeniach gospodarczych kryminalni odnaleźli drugi namiot z takim samym wyposażeniem, kilka doniczek z sadzonkami oraz zerwane i składowane do ususzenia rośliny – informuje Anna Pawłowska.

 

Podczas przeszukania zabezpieczono także gotowy do sprzedaży susz konopi indyjskich. Policjanci zatrzymali podejrzanych o uprawę oraz posiadanie znacznej ilości środków odurzających 45-leniego mieszkańca pow. mławskiego oraz jego 17-letniego syna.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda Policji.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mirek
Mirek
1 rok temu

niesamowicie dzielni są ci milicjanci

Basia od Jasia
Basia od Jasia
1 rok temu

a co stanie się z zarekwirowanym suszem?

Anna
Anna
1 rok temu
Reply to  Basia od Jasia

wypalą… leczniczo oczywiście

Anna
Anna
1 rok temu

jeśli 'leczniczo’ to nie ma sprawy… ech łapią płotki a grube rybki to robią deale na tonę koki