Ogromny wzrost cen w branży budowlanej. GUS podaje wskaźniki

Główny Urząd Statystyczny przekazał najnowsze dane dotyczące branży budowlanej. Wzrosły ceny budowy budynków, obiektów inżynierii lądowej i wodnej oraz robót budowlanych specjalistycznych.

 

W czwartek, 21 kwietnia Główny Urząd Statystyczny podał najnowsze wskaźniki cen produkcji budowlano-montażowej w marcu 2022 r.

– Według wstępnych danych, w marcu 2022 r. ceny produkcji budowlano-montażowej w porównaniu z analogicznym miesiącem poprzedniego roku wzrosły o 10,4%, a w porównaniu z lutym 2022 r. – o 1,4% – informuje GUS.

 

W marcu, w stosunku do lutego zanotowano wzrost cen nie tylko budowy budynków oraz budowy obiektów inżynierii lądowej i wodnej, ale także  robót budowlanych specjalistycznych – o 1,3%.

– W porównaniu z marcem 2021 r. podniesiono ceny budowy budynków o 10,8%, budowy obiektów inżynierii lądowej i wodnej – o 10,6% oraz robót budowlanych specjalistycznych – o 9,6% – dodaje GUS.

Ceny materiałów budowlanych rosną nieprzerwanie od 2021 roku. Jak informują specjalistyczne portale, spadku cen w najbliższej przyszłości oczekiwać nie możemy, gdyż nie ma co do tego żadnych przesłanek.  Materiały budowlane drożeją praktycznie z miesiąca na miesiąc.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments