Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w Krzynowłodze Małej

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka przypada na 20 września. Przedszkolaki z Oddziału i Punktu Przedszkolnego w Krzynowłodze Małej świętowanie rozpoczęły od nadmuchiwania kolorowych baloników. Potem udały się do Urzędu Gminy.

 

Tam przywitała dzieci pani Beata Kuklińska, pracownik ds. oświaty, kultury i sportu. Opowiedziała przedszkolakom historię powstania gminy Krzynowłoga Mała oraz zapoznała ich z herbem i flag. Potem oprowadziła dzieci po całym urzędzie i przybliżyła im pracę urzędników i funkcjonowania urzędu.

– Na „trasie spaceru” znalazł się pokój ochrony środowiska a także gabinet ds. wymiaru podatków. Dzieci poznały też pracowników oświaty, księgowości, ewidencji ludności, gdzie rozmawialiśmy na temat dokumentów tożsamości. Między innymi dowiedziały się gdzie można uzyskać informacje związane z wodą, segregacją odpadów oraz do kogo zwrócić się z podaniem o wynajem autobusu szkolnego. Nasi mali goście mieli też możliwość spotkania z panią sekretarz– Anną Leśnik- informuje Urząd Gminy w Krzynowłodze Małej.

 

Największe zainteresowanie przedszkolaków wzbudziła wizyta w gabinecie wójta Jerzego Humięckiego. Dzieci miały okazję usiąść w fotelu włodarza naszej gminy i przez chwilę poczuć się jak pan wójt.

Następnie przedszkolaki przeszły na salę konferencyjną gdzie czekał na nich słodki poczęstunek. Tam dzieci otrzymały też notesy, kredki oraz opaski odblaskowe. Dodatkowo  miały też do wykonania zadanie ekologiczne – posegregować śmieci do odpowiednich worków. Z tym ćwiczeniem nasze przedszkolaki poradziły sobie na szóstkę. Na koniec wizyty czekała na przedszkolaków miła niespodzianka – Pani Sekretarz przeczytała dzieciom swoją ulubioną bajkę z lat dziecinnych „O Kotku i Kogutku”, natomiast Pani Beata kilka wierszy Ewy Szelburg – Zarębiny – czytamy.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments