Ogłoszono przetarg na rewitalizację kościoła farnego w Przasnyszu

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Wojciecha ogłosiła przetarg na „Rewitalizację zabytkowego kościoła p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Przasnyszu w celu zachowania dziedzictwa kulturowego”. Inwestycja finansowana jest z Rządowego Programu Ochrony Zabytków „Polski Ład”.

 

Termin składania ofert to 21 marzec 2024 r. do godz. 17.00 – decyduje data wpływu. Oferty należy składać w Kancelarii Parafialnej.

– Koncepcja i projekt rewitalizacji pozostaje w gestii inwestora, czyli Parafii. Ksiądz Proboszcz Andrzej Maciejewski opracował szereg dokumentów i poczynił niezbędne starania, aby zadbać o zachowanie tego zabytkowego obiektu. Przypomnę, że kościół jest pod ścisłym nadzorem Konserwatora Zabytków, jako dobra wspólnego. Samorząd jest dystrybutorem środków pochodzących od operatora tj. Banku Gospodarstwa Krajowego — mówił nam wiceburmistrz Łukasz Machałowski.

– Środki z tego program (Rządowy Program Ochrony Zabytków „Polski Ład” – red.) są dedykowane rewitalizacji kościołów. Przasnyska fara – w oderwaniu od aspektu wiary — stanowi ważny zabytek i fragment istotnej historii naszego miasta. Utrzymanie takiego obiektu jest w interesie ogółu – podkreślił wiceburmistrz.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ant1
ant1
2 miesięcy temu

Tego pożalsieboze proboszcza powinno sie zrewitalizowac i na taczkach wywiezc

Bnb
Bnb
2 miesięcy temu
Reply to  ant1

Uuu kogoś tu coś boli, że się nie da niczego ugrać czy boczkiem załatwić, bo proboszcz ma zasady…

Ala
Ala
1 miesiąc temu
Reply to  ant1

Właśnie obecny Proboszcz bardzo dużo robi i na pewno dobrze wykorzysta te pieniądze.