Ogłoszono przetarg na II etap utworzenia Oddziału Opieki Senioralnej w przasnyskim szpitalu

19 kwietnia 2024 roku Powiat Przasnyski ogłosił postępowanie przetargowe mające na celu wyłonienie wykonawcy II etapu prac, które doprowadzą do utworzenia oddziału opiekuńczego dla seniorów z możliwością leczenia chorób zakaźnych.

 

Oddział zapewni opiekę osobom starszym oraz pakiet usług rehabilitacyjnych i leczniczych. Plan na najbliższych kilka miesięcy przewiduje realizację robót wykończeniowych oraz zakup kompletu wyposażenia i urządzeń medycznych do 16 sal, które pomieszczą 51 łóżek dla pacjentów.

– Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn. „Utworzenie Oddziału Opieki Senioralnej (Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego) w SPZZOZ w Przasnyszu z możliwością leczenia osób zarażonych wirusem Sars-CoV-2– etap II”. Zaplanowane prace umożliwią sposobu użytkowania, rozbudowę, przebudowę i wyposażenie istniejącego parterowego budynku, wchodzącego w skład kompleksu szpitalnego w Przasnyszu przy ulicy Sadowej 9 i zaadoptowaniu go na potrzeby nowo tworzonego w regionie oddziału całodobowej, długoterminowej opieki nad osobami starszymi, z możliwością przekształcenia – w okresie zagrożenia epidemicznego – w oddział izolowany – informuje Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

Przewidywana wartość inwestycji wyniesie ponad 9 mln zł, zaś kwota przyznanych środków opiewa na blisko 8 mln zł, które Powiat Przasnyski pozyskał w ramach 8. edycji Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.

– Zamierzenie inwestycyjne polega na rozbudowie, przebudowie i zmianie sposobu użytkowania budynku wolnostojącego i przekształcenie go w oddział opieki senioralnej (ZOL) z możliwością leczenia osób zarażonych w okresie nasilenia się zagrożeń epidemiologicznych na północnym Mazowszu wraz z doziemnymi instalacjami elektrycznymi i teletechnicznymi, z instalacją kanalizacji sanitarnej, wodociągowej i ciepłowniczej, wentylacją mechaniczną wywiewno-nawiewną, zbiornikiem na tlen o pojemności 3,5 tys. kg oraz instalacją tlenu, próżni i sprężonego powietrza – czytamy.

Realizacja inwestycji została podzielona na dwa etapy. Etap I, obejmujący roboty budowlane, został już zrealizowany. Budynek w stanie deweloperskim powstał w 2023 roku. Inwestycja została zrealizowana dzięki 5-milionowej dotacji Wojewody Mazowieckiego oraz środków własnych SPZZOZ w Przasnyszu.

Obecne postępowanie dotyczy wykonania II etapu inwestycji, która obejmuje m.in. wykonanie:

  • robót instalacyjnych branży sanitarnej;
  • robót instalacyjnych branży elektrycznej i teletechnicznej;
  • robót wykończeniowych branży budowlanej;
  • prac związanych z zagospodarowaniem terenu;
  • pełnego wyposażenia obiektu (w meble i aparaturę medyczną);
  • przystosowanie pomieszczenia pod sprężarkownię, wraz z montażem sprężarkowni posiadanej przez SPZZOZ oraz pełnienie nadzoru inwestorskiego nad robotami budowlanymi i dostawą wyposażenia.

Oferty można składać do 8 maja 2024 roku do godziny 10:00. Termin realizacji zamówienia wyniesie do 3 miesięcy od dnia zawarcia umowy, nie dłużej jednak, niż do dnia 31 października 2024 roku.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
MMB
MMB
1 miesiąc temu

Super pomysł dla osób starszych wymagających całodobowej opieki,

Stefan
Stefan
29 dni temu
Reply to  MMB

takich pomysłów było wiele za rządów poprzedniego Starosty

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
29 dni temu
Reply to  Stefan

No tak, szczególnie baseny 😅😅😅.