Oficjalnie. Basenu odkrytego w Przasnyszu nie będzie. Przynajmniej nie w tym roku

Wbrew licznym zapowiedziom w 2021 r. nie ziści się plan powstania w Przasnyszu odkrytego basenu, którym mieszkańcy mieli się cieszyć jeszcze w tym sezonie letnim. Na obiecaną atrakcję przyjdzie nam poczekać co najmniej do 2022 r.

 

Starosta wiele razy zapowiadał, że upragnionej kąpieli będziemy mogli zażywać w Przasnyszu jeszcze w 2021 roku. Zapewnienie takie padło po raz pierwszy w lokalnej rozgłośni radiowej w czerwcu ubiegłego roku. W styczniu 2021 r. starosta Krzysztof Bieńkowski zaprezentował radnym oraz mieszkańcom wizualizację projektu odkrytego basenu, który miał powstać na terenie ZSP przy ul. Mazowieckiej 25 w Przasnyszu, obok lodowiska powiatowego.

Nieco wcześniej – w grudniu 2020 r. – w budżecie powiatu zaplanowano na ten cel 3 mln zł i wydawało się, że planów budowy basenu nic nie zakłóci. Powstanie odkrytej, trzynieckowej pływalni zapowiedziano także w wydawnictwie promocyjnym, zwanym Biuletynem Informacyjnym Powiatu Przasnyskiego „Okiem na powiat”. Czytamy w nim: „Realizacja inwestycji jest na etapie uzyskiwania pozwolenia na budowę. Po sporządzeniu dokumentacji będzie można rozpocząć budowę, aby jeszcze w tym sezonie letnim móc korzystać z basenu, na który Przasnyszanie czekają od lat„.

 

Letnia pływalnia ma powstać dopiero w 2022 r.

Tymczasem, właśnie stało się jasne, że na kąpiele przyjdzie nam jeszcze poczekać, o czym starosta oficjalnie poinformował podczas sesji 16 czerwca 2021 r.

– Jeśli chodzi o basen w Przasnyszu, zgodnie z wcześniejszymi rozmowami, wystąpiliśmy do miasta o wsparcie w wysokości 1 mln zł. Otrzymaliśmy odpowiedź, że takie wsparcie będzie możliwe dopiero w kolejnym roku, czyli w 2022 r. Wszelkie uzgodnienia i prace projektowe na tyle się przedłużyły, że w tym sezonie letnim nie zdążymy już otworzyć basenów odkrytych w Przasnyszu – poinformował Krzysztof Bieńkowski.

Jak dodał, niezrealizowane zadanie trzeba przenieść do Wieloletniej Prognozy Finansowej, aby zakończyć budowę basenu w roku następnym – jeszcze przed sezonem. To pozwoli powiatowi otrzymać wsparcie miejskie i przeprowadzić wszystkie uzgodnienia.

 

Od siebie dodajmy, że wyasygnowanie miliona złotych z miejskiej kasy na budowę powiatowego basenu w Przasnyszu należało planować najpóźniej jesienią 2020 r. podczas prac nad kształtem budżetu miasta na 2021 r. Wyłożenie okrągłej sumy w połowie roku obrachunkowego, kiedy każda złotówka ma swoje przeznaczenie, byłoby przedsięwzięciem karkołomnym.

Tym samym, na kąpiele w upalne dni, z których od lat korzystają mieszkańcy okolicznych miast, przyjdzie nam poczekać do 2022 r. Miejmy nadzieję, że wtedy realizacji powiatowych planów nic nie przeszkodzi.

 

M. Jabłońska

Sprawdź również
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Czarek
Czarek
1 rok temu

A ta oaza przewodniczącego rady, na który zagłosowała garstka ludzi to powstanie czy jak?

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu

No dobra, nie mówiłem?

taaaaa
taaaaa
1 rok temu

– Jeśli chodzi o basen w Przasnyszu, zgodnie z wcześniejszymi rozmowami, wystąpiliśmy do miasta o wsparcie w wysokości 1 mln zł.”
Pytanie czy miasto wystąpiło do powiatu o wsparcie remontu MDK ? Skoro powiat przy każdej inwestycji oczekuje wsparcia, to może niech sami zaczną najpierw wspierać. Niby czemu miasto ma dać na basen, skoro nawet nie dźwiga ciężaru remontu MDK, a szanowny powiat, tylko rękę wyciąga po pieniążki i mówi – chcecie to dokładajcie.

Yaro
Yaro
1 rok temu

4mln na takie coś? Ile potrzeba kasy na normalny-kryty basen?
A może za te pieniadze mozna by było zbudować /odnowić ktorys z zalewow?

taaaaa
taaaaa
1 rok temu
Reply to  Yaro

Tak bez przesady. Na basen, który nam obiecywali potrzeba 30 mln. W tym letnim poważnym błędem jest kolejny raz niesłuchanie głosu ludzi. Budują 3 niecki dla dzieci, gdzie jest głębokość dla dorosłych – nie ma. Dlaczego nawet taka inwestycja ma nie powstać w mieście Przasnysz, konkretnie w mieście Przasnysz ? To 4 mln zainwestowane w miasto, miasto stanie się piękniejsze i bardziej komfortowe, będzie posiadać własną strefę letniego relaksu. I nawet jeśli ktoś przyjedzie w końcu w tym mieście coś dostrzeże. Dlaczego mamy tylko ładować pieniądze poza Przasnysz odnawiając zalewy ? Przasnysz ma zostać starym, brzydkim miastem bez żadnych inwestycji.… Czytaj więcej »

taaaaa
taaaaa
1 rok temu
Reply to  taaaaa

I już czas zacząć zadawać pytania o inwestycje w mieście Przasnysz, nie tylko powiatowe, te miejskie też. Tych nie ma żadnych, zanosi się na to, że najpoważniejszą inwestycją będzie sadzenie drzew na skwerku. A gdzie pumptrack ? Miał być budowany pumptrack, temat został ucięty ? Mamieni jesteśmy stadionem wembley, że kiedyś, coś tam powstanie. Rzucanie lotkami, to zabawa dla burmistrza, a nie inwestycje.

Byłem widziałem
Byłem widziałem
1 rok temu

Smiech.Starosta to może w 2022 pobocza powycina na drogach bo jak narazie to powiat i gminy są tak zarośnięte, że drogi się zwęziły o połowę.

Janusz Radomski
Janusz Radomski
1 rok temu

Zwykle bajki i sny z marzeniami we śnie nie sprawdzają się. Bardzo dobrze bo planowana inwestycje trzeba przygotować z rozsądkiem. Basen to nie Berezyną łysa głowę.