Oferowali seniorom ochronę. Oszuści ponownie zaatakowali na naszym terenie

Wczoraj, 17 listopada w godzinach popołudniowych w powiatach: przasnyskim i makowskim wielu seniorów odebrało telefony z nietypowymi informacjami i prośbami. Dzwonili oszuści próbujący wyłudzić dane, bądź pieniądze.

 

Jak informuje asp. Monika Winnik z makowskiej komendy, schemat działania oszustów był następujący: do starszej osoby dzwoni mężczyzna podający się za kuriera, który informuje, że za chwilę dostarczy list polecony lub przesyłkę. Po tym telefonie dzwoni kolejna osoba podająca się za policjanta i informuje, że osoba podająca się za kuriera to oszust. Fikcyjny policjant następnie oferował ochronę seniora i żądał podania adresu seniora. W innym przypadku prosi o numer telefonu komórkowego, na który chce przesłać link. W innych przypadkach wypytywał o dane osobowe.

 

Z informacji jakie dotarły do naszej redakcji wynika, że podobne telefony odbierali też mieszkańcy powiatu przasnyskiego. Policja przasnyska nie odnotowała jednak żadnych zgłoszeń, można więc przypuszczać, że seniorzy zachowali czujność i nie dali się oszukać.

Policja przypomina, żeby zawsze starać się zachować zdrowy rozsądek.

– Upewnij się, czy rozmawiasz z prawdziwym policjantem rozłączając połączenie, a następnie zadzwoń na nr alarmowy 112 bądź bezpośrednio na numer dyżurnego KPP – 47 70 47 200 – czytamy.

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments