Odwiedziny i porody rodzinne w przasnyskim szpitalu

W Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu są dozwolone odwiedziny pacjentów w określonych godzinach oraz porody rodzinne. Obowiązuje dezynfekcja, dystans i maseczka ochronna na usta i nos.

 

Do naszej redakcji co jakiś czas wpływają pytania od czytelników dotyczące możliwości odwiedzin w przasnyskim szpitalu oraz porodów rodzinnych.

– Przygotowuje się do porodu, chciałabym być pewna, że mąż będzie ze mną w nim uczestniczył, a także czy będzie mógł mnie i dziecko odwiedzać po rozwiązaniu – pisze Agnieszka, mieszkanka powiatu przasnyskiego.

Pytania skierowaliśmy do Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu.

Jak się okazuje, od końca maja odwiedziny w szpitalnych oddziałach odbywają się normalnie, w godzinach od 14 do 19, tak jak to było przed pandemią koronawirusa. Poza wyznaczonymi godzinami są one możliwe, ale po wcześniejszym uzgodnieniu terminu.

Pacjentów, którzy przebywają w Ośrodku Leczenia Uzależnień można odwiedzić w dni powszednie w godzinach od 11 do 19, w czasie wolnym od zajęć terapeutycznych, w soboty, w godzinach od 12 do 19, a w niedziele i święta od 10 do 18.30.

 

– Mając na uwadze ciągłe zagrożenie epidemiczne oraz bezpieczeństwo osób hospitalizowanych, a jednocześnie rozumiejąc potrzebę kontaktu z bliskimi – umożliwia się odwiedziny na oddziałach, na których sytuacja na to pozwala. Apelujemy, by priorytetem dla odwiedzających było bezpieczeństwo wszystkich pacjentów i w trosce o nich prosimy, aby osoby wchodzące na oddziały nie miały cech infekcji górnych dróg oddechowych – informuje Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu.

Osoby odwiedzające są zobowiązane do dezynfekcji rąk, założenia maski medycznej zakrywającej usta i nos, a także utrzymywania jej przez czas odwiedzin w prawidłowy sposób. Czas trwania wizyty nie powinien być zbyt długi.

Podobnie wygląda sytuacja związana z porodami rodzinnymi. Są one dozwolone, przy zachowaniu zasad. Przy porodzie rodzinnym może uczestniczyć wyłącznie jedna osoba, która jest zobowiązana do założenia fartucha jednorazowego i jednorazowej maseczki medycznej. W dniu porodu osoba uczestnicząca powinna być zdrowa i nie mieć styczności z chorym lub podejrzanym o zakażenie COVID-19.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pan Stanisław
Pan Stanisław
27 dni temu

Droga Redakcjo, ja współczuję Wam. Ludzie zamiast pytać szpitala, czy poród rodzinny jest możliwy u nich to piszą do Infoprzasnysz. Niedługo zamiast do doktora iść z choroba to będą do was dzwonić po poradę.

Erodisco
Erodisco
27 dni temu
Reply to  Pan Stanisław

To ułomy dzwonią do redakcyi.

Kama
Kama
27 dni temu
Reply to  Pan Stanisław

A nie pomyślałeś, że mediom szpital udzieli rzetelnych informacji? Z wiadomych powodów ostatnio wyglądało to różnie, dlatego może jednak warto poznać ogólne stanowisko szpitala.

Ewa
Ewa
27 dni temu

Co to jest maska medyczna dla odwiedzających? Wcześniej wystarczył kawałek szmaty zakrywającej twarz. Chyba kogoś niezle ponioslo

Erodisco
Erodisco
27 dni temu
Reply to  Ewa

Szmatą zakrywałas twarz a wcześniej myłaś nią podłogę?

Ania
Ania
26 dni temu

Ciekawe w jaki sposób można się wykazać brakiem COVIDa albo styczności z osobą chorą na COVID skoro badań teraz nie robią. Sranie w banie.