Odnowiony pomnik św. Andrzeja Boboli w Skierkowiźnie poświęcony

Poświęcenie pomnika odbyło się w czasie uroczystej mszy świętej z udzieleniem sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej, w piątek 8 października.

 

Tego dnia w parafii św. Andrzeja Boboli w Skierkowiźnie sakrament bierzmowania przyjęło 39 młodych osób. Mszę odprawił ks. biskup Piotr Libera, parafia gościła także księży: dziekana ks. Jacka Daszkowskiego, ks. Michała Gaszczyńskiego z Czernic, ks. Adama Chmielewskiego z Rostkowa i ks. Andrzeja Maciejewskiego z Przasnysza.

Liturgię uświetnił występ działającego przy parafii zespołu Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Strumienie Nadziei”.

 

Tego dnia odbyło się również poświęcenie pomnika św. Andrzeja Boboli, który stoi na postumencie przed kościołem.

-Nie jest to nowa figura, lecz odnowiona. Stała wcześniej w prezbiterium, a potem stała się wzorem dla drewnianej rzeźby. Wiele lat „spędziła” na kościelnym strychu, aż wreszcie znalazła dla siebie godne miejsce, aby przypominać wszystkim odwiedzającym świątynię, kto tu jest patronem. Szczególne podziękowania w tym miejscu należą się wykonawcom: panom Maksymilianowi Budziszewskiemu i Pawłowi Marchewka (wykonanie postumentu) i państwu Elżbiecie i Józefowi Krępskim (nastawa, odnowienie figury, elektryka). Serdeczne Bóg zapłać! Niechaj św. Andrzej Bobola obdarza Was potrzebnymi łaskami – informuje parafia.

Tradycją naszej parafii stało się budowanie rodzinnej atmosfery poprzez spotkania przy herbatce. Miejsce otrzymało nieformalną nazwę: „Namiot Spotkania”, bo zaproponował ją sam Pasterz diecezji. W „Namiocie Spotkania” była okazja do serdecznych rozmów z nauczycielami, młodzieżą i ich rodzicami, przedstawicieli naszej wspólnoty Odnowy i innymi zgromadzonymi osobami – czytamy.

 

ren

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments