Odlotowe Czarownice przybyły do lasu… na miotłach

20 maja w piękną, słoneczną pogodę Stowarzyszenie Odlotowe Czarownice zorganizowało wydarzenie ,, Na miotle do celu”. Partnerem były Lasy Państwowe.

 

Zbiórka odbyła się w budynku po byłej Szkole Podstawowej w Lipe. Stamtąd uczestnicy wyruszyli rowerami do pobliskiego lasu. Na miejscu zorganizowano bieg na miotle.

– Jedni biegli na miotle, inni przy miotle, jeszcze inni bez miotły, bo się zgubiła po drodze. Na mecie dzieciaki otrzymywały medale pamiątkowe oraz dyplomy. Następną konkurencją było przeciąganie liny i tu o dziwo nie wystarczyła siła, potrzebna była współpraca. Raz wygrała jedna drużyna, raz druga – informują organizatorzy.

– Rzut szyszką do celu to ostatnia konkurencja, w której dzieciaki wykazywały się skupieniem i dobrym celem. Z pięciu wrzucanych szyszek niektórym udało się wrzucić wszystkie. Po konkurencjach uczestnicy dostali nagrody za udział w konkursach, bo każdy był w czymś najlepszy. Następnie wszyscy zasiedliśmy do pikniku na polanie. Kanapeczki w lesie smakowały wybornie, a woda jak najlepsza lemoniada. Apetyty dopisywały nawet niejadkom – relacjonuje stowarzyszenie.

 

Zwieńczeniem imprezy była pogadanka o lesie oraz zagadki i rozpoznawanie odgłosów leśnych ptaków. Partnerem wydarzenia były Lasy Państwowe.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments