Odkrywamy Wielkopolskę. Co zobaczyć i gdzie się zatrzymać?

Dobry hotel we Wrześni może okazać się niezbędny jeśli będziemy chcieli odwiedzić te interesujące okolice. Wielkopolska stanowi region o bardzo wysokim potencjale turystycznym. Ciekawe miejsca oraz zabytki znajdą tutaj turyści o zróżnicowanych wymaganiach i zainteresowaniach. Z całą pewnością usatysfakcjonowani wizytą w tej części Polski będą miłośnicy historii. Nie brakuje tu jednak także malowniczych jezior oraz parków narodowych. Dlaczego warto odwiedzić Wielkopolskę? Gdzie można się zatrzymać i na jakie elementy zwrócić uwagę podczas wybierania noclegu?

 

Ciekawe miejsca w Wielkopolsce

Wybierając się do Wielkopolski nie można zapominać o stolicy województwa. W Poznaniu znaleźć można bowiem ogromną liczbę zabytków. Znajduje się tu Stary Rynek, park Cytadela, Zamek Cesarski, Zamek Królewski oraz renesansowy ratusz. Niedaleko znajduje się również Gniezno, które stanowi kolebkę polskiej państwowości. Po Gnieźnie najlepiej jest poruszać się wzdłuż Traktu Królewskiego. Interesującym punktem dla turysty będzie historyczne wzgórze Lecha, gdzie położona jest Katedra Gnieźnieńska. Pasjonaci zamków powinni odwiedzić Gołuchów. To właśnie w tej miejscowości odwiedzić można siedzibę oddziału Muzeum Narodowego w Poznaniu, która mieści się na terenie wspaniałego zamku, inspirowanego architekturą francuską. W Gołuchowie natomiast podziwiać można zwierzęta, takie jak żubry, daniele lub dziki. Taka atrakcja z pewnością przypadnie do gustu najmłodszym.

 

Wizyta we Wrześni

Na terenie Wielkopolski znajduje się także Września, która choć nie stanowi dużej metropolii, zachęca turystów do odwiedzenia tego miejsca. W mieście znajduje się Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich. Można przespacerować się również rynkiem oraz uliczkami znajdującymi się koło Muzeum. Znajdujące się w okolicy pomniki pozwalają lepiej zapoznać się z historią tego miejsca. Podziwiać można ratusz z 1910 roku. Nad wejściem do niego widoczny jest herb rodowy Porajów, czyli pierwszych właścicieli Wrześni.

 

Wybór miejsca na nocleg

Hotel we Wrześni zapewni komfortowe warunki podczas zwiedzania miasta oraz jego najbliższych okolicach. Warto zatem zdecydować się na wynajęcie pokoju, jeśli zamierzamy spędzić tu trochę czasu. Niezwykle interesującą propozycją okazuje się być hotel położony w miejscowości Barczyzna w powiecie wrzesińskim. Położony w samym centrum Wielkopolski obiekt gwarantuje dobry dojazd między innymi z Poznania. Zmotoryzowani turyści dotrą tu bowiem w ciągu pół godziny. Miejsce zapewnia dla swoich gości także szereg atrakcji.  Dla najmłodszych przygotowana została doskonale wyposażona sala zabaw, w której nie zabrakło także łóżeczek, wysokich krzesełek i przewijaków. Spora ilość zabawek sprawia, że każdy maluch może spędzić tu czas w interesujący sposób. Na zewnątrz znajduje się bezpieczny plac zabaw, który stanowi przestrzeń do szaleństw na świeżym powietrzu. Aktywni turyści skorzystać mogą z wypożyczalni rowerów i wybrać się na przejażdżkę do okolicznych lasów. Z kolei nowoczesny tor do kręgli gwarantuje chwile odprężenia i świetną zabawę w gronie rodziny lub przyjaciół. Goście skorzystać mogą również ze stołu bilardowego, kortu tenisowego, boiska do piłki nożnej i badmintona. Po wysiłku hotel proponuje zabiegi SPA oraz odpoczynek w komfortowych i dobrze wyposażonych pokojach. Skorzystać można z oferty gastronomicznej. Hotelowa restauracja serwuje pyszne dania, które usatysfakcjonują każde podniebienie. Z całą pewnością warto odwiedzić powiat wrzesiński oraz zdecydować się na pobyt w hotelu Barczyzna.

 

materiał zewnętrzny

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
JanJakubJankubowicz
JanJakubJankubowicz
11 dni temu

Wielkopolskę najlepiej odkrywało się na szkolnej wycieczce na PolAgrę do Poznania. Dziś bym zapłacił duże pieniądze by móc pojechać na podobną wycieczkę z tym samym gronem pedagogicznym i bracią uczniowską 😉